TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

VAGIA 7 ноќи

Достапни соби

1/4 апартман

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

1/4 апартман (четирикреветен апартман) на први спрат и гледа према море, погоден за 4 лица, составен од две простории: спална со француски кревет и 2 стандардни кревети
Опремена кујна, тоалет, телевизор, клима (доплата 6 еур на лице место)
Дете до 6 год. спие со родители

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио (трикреветно студио) на приземје, три редовни легла, тераса која гледа према морето
Кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тераса, тоалет,телевизор, клима (доплата од 4€ на ден)
Дете до 6 години. (спие со родители)

Вила
ГРЦИЈА
Амудиа
Ammoudia, Greece
070 202 777, 047 202 777
7 ноќи
10 % попуст

Цени

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 апартман
22.05-29.05 7    49*    59*    69*
29.05-05.06 7    69*    79*    89*
05.06-12.06 7  89  99 109
12.06-19.06 7 129 139 159
19.06-26.06 7 199 209 249
26.06-03.07 7 249 269 299
03.07-10.07 7 279 299 339
10.07-17.07 7 329 359 379
17.07-24.07 7 339 369 399
24.07-31.07 7 359 379 419
31.07-07.08 7 359 379 419
07.08-14.08 7 359 379 419
14.08-21.08 7 359 379 419
21.08-28.08 7 299 309 349
28.08-04.09 7 229 239 259
04.09-11.09 7 189 209 239
11.09-18.09 7 119 129 139
18.09-25.09 7    79*     89*     99*
25.09-02.10 7    69*     79*     89*

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Безжичен интернет вклучен во цената.
Доплата за клима уред 4€ за студио, 6€ за апартман на ден
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Цена по лице од Скопје за: (Парга, Канали, Врахос, Амудиа, Никиана, Агиос Никитас, Нидри)
Скопје (Дрводекор)  45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес  50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  45€

Цена по лице од Битола за: (Парга, Канали, Врахос, Амудиа, Никиана, Агиос Никитас, Нидри)
Битола ((Главна автобуска станица Транскоп )  40€
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  45€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  45€
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  45€
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  45€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  45€

Деца до 1,99 години бесплатно
Деца 2-11,99 год.: Попуст од редовната цена 15€ од Битола Прилеп и 10€ од Скопје
Возрасно лице над 63год 10€ попуст

Време на поаѓање кон Грција:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:
Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација
Вилата се наоѓа на почетокот на Амудија, мало рибарско место на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Амудија е мирно место сестено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Плажа
50 метри од градската плажа.

Опис на објектот
Вилата се состои од студиа и апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 4€ за студио и 6€ за апартман (на ден).

1/3 студио: на приземје, три редовни легла, од самата соба се излага на сопствена тераса која гледа према море и директно излегува во зеленило.
1/4 апартман: на 1ви спрат и гледа исто према море, погоден за 4 лица, составен од две простории со француски спален кревет и стандардни кревети

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените НЕ следува попуст за 2 последователни термини и за рана резервација

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Координати: 39.242180, 20.480588

Политики на VAGIA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

VAGIA 7 ноќи Амудиа, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло