TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Vaia

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Апартман
ГРЦИЈА
Јерисос
7 ноќи
15 % попуст

Попуст -15% за 50% уплата заклучно со 23.12.2023 (Сабота)
и целосна доплата заклучно со 09.03.2024 (Сабота)

Цени 2024

1.Вонсезонски цени

* Цена по лице со вклучен превоз

термин 1/4 дуплекс апартман
(бр. 1)
1/2  апартман
(бр. 2 и 5)
1/3+1 апартман
(бр. 3 и 4)
26/05-02/06 69 99 129
02/06-09/06 79 119 149
09/06-16/06 109 159 189
16/06-23/06 129 189 239
23/06-30/06 139 199 249
Плаќаат 4 лица 2 лица 3 лица

2.Сезонски цени

* Цена за наем на студио / цена БЕЗ превоз /

термин 1/4 дуплекс апартман
(бр. 1)
1/2  апартман
(бр. 2 и 5)
1/3+1 апартман
(бр. 3 и 4)
30/06-07/07 469 529 589
07/07-14/07 499 559 619
14/07-21/07 519 589 659
21/07-28/07 519 589 659
28/07-04/08 519 589 659
04/08-11/08 519 589 659
11/08-18/08 519 589 659
18/08-25/08 519 589 659
25/08-01/09 509 569 639

 3.Вонсезонски цени

 * Цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин 1/4 дуплекс апартман
(бр. 1)
1/2  апартман
(бр. 2 и 5)
1/3+1 апартман
(бр. 3 и 4)
01/09-08/09 129 189 239
08/09-15/09 109 179 209
15/09-22/09 89 129 159
22/09-29/09 69 99 129
плаќаат 4 лица 2 лица 3 лица

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

40.398902, 23.880482

Напомени и услови:
Цените во табела бр. 1 и 3 – се вонсезонски по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
Во вонсезонските цени за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10€ по лице.
Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица
Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Цените во табела бр 2 се сезонски и се за НАЕМ апартман и студио за 7 ноќевања,
според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:

Превоз

За возрасни 3.100 мкд. (50€), еден правец 2.480 мкд. (40€)

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40€), еден правец 1.700 мкд. (35€)

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште.

 

Vaia

Куќа Vaia се наоѓа на само 100 метри од прекрасната песочна плажа.
Куќата располага со пет  апартмани на прв и втор кат. Користење на клима уред и интернет (wi-fi) се вклучени во цената.
Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

Апартманите имаат реновирани и опремени кујни со сите потребни елементи, како и реновирани купатила со туш.
Затоплување на водата во цела вила е со сончеви колектори.
Сите апартмани се на втор кат освен апартман бр. 1 кој е на прв кат и располагаат со сопствена тераса опремена со маса и столови, а некои од нив се со поглед кон улица, некои кон дворот на вилата или странично кон море. Истите се заштитени со тенди.

Дуплекс апартман бр. 1 (1/4) –прв кат.
Апартман со две спални, во едната има брачен кревет, а во другата два одвоени стандардни кревети, клима уред и ТВ.
Од двете спални се излегува на заедничка тераса опремена со маса и столови, со поглед кон улица и дворот на вилата.
Апартманот има опремена кујна со мини шпорет со рерна и фрижидер на самиот влез во ходникот од апартманот.
Апартманот има сопствен тоалет со туш.

Апартманброј 2 (1/2) – втор кат.Апартманот располагасодва одвоени стандардни кревети, ТВ и клима уред во спална соба.
Од спалната се излегува на сопствена тераса опремена сомаса и столови.
Кујната е комплетно опремена со мини шпорет со рерна и голем фрижидер, и од истата се излегува на тераса која е со поглед во дворот на вилата.Апартманот има сопствен тоалет со туш.

Апартман број 3 (1/3+1)– втор кат. Апартман со две простории.
Првата просторија е наменета за дневен престој, во која има комплетно опремена кујна со мини шпорет со рерна, маса со столови, клима уред, и софа на пуштање која е наменета за еден возрасен или две деца.
Од оваа просторија се влегува во спална соба која е одвоена со лизгачки врати.
Во спална соба има два одвоени стандардни кревети и ТВ.
Од двете простории се излегува на иста заедничка тераса опремена со маса и столови, со поглед море.
Апартманот има сопствен тоалет со туш.

Апартман број 4 (1/3+1)– втор кат.
Апартманот со две простории.
Првата просторија е наменета за дневен престој, во која има комплетно опремена кујна со мини шпорет со рерна, маса со столови, клима уред, и софа на пуштање која е наменета за еден возрасен или две деца.
Од оваа просторија се влегува во спална соба која е одвоена со лизгачки врати.
Во спална соба има два одвоени стандардни кревети и ТВ.
Од двете простории се излегува на иста заедничка тераса опремена со маса и столови, со страничен поглед море.
Апартманот има сопствен тоалет со туш.

Апартман број 5 (1/2) – втор кат.
Апартман со два одвоени стандардни кревети, ТВ и клима уред во спална соба.
Од спалната се излегува на сопствена тераса опремена со маса и столови.
Кујната е комплетно опремена со мини шпорет со рерна и голем фрижидер, тераса со поглед во дворот на вилата.
Апартманот има сопствен тоалет со туш.

Информации

Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Цените се во евра, уплатата е во денараска противвредност (1евро = 62 мкд).

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна до плата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот,
Напуштање на собите е до 09.00 часот локално време.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 € на ден по студио / апартман.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриен трошоци. туристичката агенција НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој –било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во туристичката агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Јерисос


Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од   3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Услови

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )
А тие се:

– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Политики на Vaia

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Vaia Јерисос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло