TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Важни информации за патникот ( прочитај ги )

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Апартман
АВСТРИЈА
7те езера

Важни информации за патникот ( прочитај ги )

Валидноста на патните документи и патничко-здравствено осигрување се обврска на патникот.

Категоријата на објектите/хотелите е според законите на државата на која се однесува резервацијата.

Собите во хотелите ги се одредуваат на рецепција на хотелот.

Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем.

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници или сликани од нас.

Сликите и текстот на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат само информации за сместувачките единици.

Информациите за објектот ги ажурираме, но не гарантираме дека се целосни или не содржат грешки.

Минималниот број на лица се определува според бројот на легла во сместувачката единица.

Бројот на лица за сместување во собите треба да е ист како е во ваучерот или списокот на организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент.

Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 15;00 часот.

Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро.

Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект.

Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот.

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.

Ако проблемот не биде решен, треба да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.

Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер.

За сместување во Грција:
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см x 180-190см

Политики на Важни информации за патникот ( прочитај ги )

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Важни информации за патникот ( прочитај ги ) 7те езера, АВСТРИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло