TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

VERGINA 7 ноќи

Достапни соби

Апартман

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

Апартман на спрат:
1 спрат, една соба со кујна и два единечни кревети, посебна спална со два единечни кревети.
(макс. капацитет – 4 возрасни + дете до 6 год. без легло)

Мини кујна со прибор за готвење и јадење, тоалет, клима, телевизор, балкон или тераса, интернет.

1/4 мезонет

Максимално гости:
4

1/4 мезонет приземје:
мезонет на два спрата, три единечни (или брачен и единечен) на првиот спрат со кујна,
еден единечен кревет на вториот спрат. (макс. капацитет – 4 возрасни + дете до 6 г.без легло)

Во студијата:
мини кујни со прибор за готвење и јадење, тоалет, клима, телевизор, балкон или тераса, интернет.

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 спрат:
на поткровје, студијата се малку накосо, еден брачен и еден единечен кревет (или три единечни) и кујна, пониска тераса. (макс. капацитет – 3 возрасни + дете до 6 г.без легло)

Во студијата:
мини кујни со прибор за готвење и јадење, тоалет, клима, телевизор, балкон или тераса, интернет.

1/3 студио-мезонет

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио приземје: (макс. капацитет – 3 возрасни + дете до 6 г.без легло)
мезонет на два спрата, брачен кревет на првиот спрат со кујна, еден единечен кревет на вториот спрат.
Во студијата:
мини кујни со прибор за готвење и јадење, тоалет, клима, телевизор, балкон или тераса, интернет.

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 спрат (двокреветно студио) на поткровје,
Студијата се малку накосо, два единечни кревети и кујна, пониска тераса.
Во студијата:
мини кујни со прибор за готвење и јадење, тоалет, клима, телевизор, балкон или тераса, интернет.

Вила
ГРЦИЈА
Ханиоти
Unnamed Rd Kassandra 630 85 Greece, Greece
070 202 777, 047 202 777
NATASHA
7 ноќи
20 % попуст

Villa VERGINA Hanioti. PDF

Цени

20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.12.2019
-15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 31.01.2020
-10% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.04.2020

Цените се по СТУДИО / АПАРТМАН за 7 ноќевања 

STD 3 STD 4 STD 2 STD 3 APP
термини ноќи приземје приземје на спрат на спрат со спална
24.05 – 31.05 7    89*   99*   79*   99*  129*
31.05 – 07.06 7   109*   129*   99*  119*  149*
07.06 – 14.06 7 139 179 129 149 279
14.06 – 21.06 7 229 249 219 239 349
21.06 – 28.06 7 289 309 279 299 379
28.06 – 05.07 7 309 329 299 319 449
05.07 – 12.07 7 339 359 329 349 459
12.07 – 19.07 7 379 399 369 389 489
19.07 – 26.07 7 419 439 399 429 509
26.07 – 02.08 7 419 439 399 429 509
02.08 – 09.08 7 419 439 399 429 509
09.08 – 16.08 7 419 439 399 429 509
16.08 – 23.08 7 389 409 379 389 459
23.08 – 30.08 7 349 369 339 369 389
30.08 – 06.09 7 269 289 259 269 309
06.09 – 13.09 7 229 229 219 229 259
13.09 – 20.09 7   159*   179*   149*   159*   169*
20.09 – 27.09 7    89*    99*    89*    89*   129*

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Термините обележани со се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: APP 4 апартман за 4 лица
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
* За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
* Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

Повратен превоз до Ханиоти чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово 40€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 35€
Удово (бензинска пумпа Удово)  35€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) 35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:
Битола – Автобуска станица Транскоп на перон 30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола 30€
Деца од 2-11,99 г. попуст 10€ од редовната цена за Скопје 15€ за Битола и Прилеп
Деца до 1,99 г. – бесплатно, не користат седиште
Возрасно лице над 63 г. попуст од 10€

Време на поаѓање Скопје – Халкидики:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Време на поаѓање Битола – Халкидики:
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Поаѓање од Грција:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вилата се наоѓа на 500 метри од центарот на Ханиоти, живописно место на само 60 минути возење од Солун. Ханиоти е место кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој за сите возрасти, има голем број бутици, продавници, бројни ресторани и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, а и модерни барови кои нудат вечерна забава за младите.
Местото се карактеризира со кристално чиста вода, зеленило и пријателски расположени жители.
Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос, кој е лоциран на 200метри од вила Вергина.
До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата и се стига за 2 мин.
За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица пред вилата. Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на спрат, четворокреветни студија на спрат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица на прв кат.
Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима без доплата, телевизор, балкон или тераса, интернет.

1/3 студио приземје:
мезонет на два спрата, брачен кревет на првиот спрат со кујна, еден единечен кревет на вториот спрат.

1/4 мезонет приземје:
мезонет на два спрата, три единечни (или брачен и единечен) на првиот спрат со кујна, еден единечен кревет на вториот спрат.

1/2 спрат:
на поткровје, студијата се малку накосо, два единечни кревети и кујна, пониска тераса.

1/3 спрат:
на поткровје, студијата се малку накосо, еден брачен и еден единечен кревет (или три единечни) и кујна, пониска тераса.

Апартман на спрат:
1 спрат, една соба со кујна и два единечни кревети, посебна спална со два единечни кревети.

Плажа

50 метри од градската плажа, 200 метри од бич барот Молос.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS Координати: 39.99914, 23.57978

Политики на VERGINA 7 ноќи

Удобности

 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

VERGINA 7 ноќи Ханиоти, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло