TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Fiore

Достапни соби

2+2 Апартман

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

Апартман: два единечни кревети во кујната и спална со два единечни кревети, кујна, тоалет…..

1/3+1 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

Студио: еден брачен кревет, еден единечен и дополнително легло за дете, кујна, тоалет…

1/2+1 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Студио: два единечни кревети и дополнително легло за дете, кујна, тоалет

1/2 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Студио два единечни кревети, кујна, тоалет……

Вила
ГРЦИЈА
Парга
070 202 777, 047 202 777
7 ноќи

Цени 2022

 

Цените се за СОБА во €

термини ноќи 1/2+1 студио
приземје
1/3+1 студио
приземје
1/2+1 студио
спрат
1/2+1 студио
спрат
1/4 студио
спрат
1/2+2 апартман
приземје
25.05-01.06 7 79 99 99 119 129 139
01.06-08.06 7 89 109 109 129 149 159
08.06-15.06 7 109 129 129 149 169 179
15.06-22.06 7 189 209 209 229 249 269
22.06-29.06 7 249 269 269 289 309 319
29.06-06.07 7 269 289 289 299 319 329
06.07-13.07 7 299 319 319 329 359 369
13.07-20.07 7 369 389 389 399 419 429
20.07-27.07 7 399 429 429 439 459 469
27.07-03.08 7 399 429 429 439 459 469
03.08-10.08 7 399 429 429 449 469 479
10.08-17.08 7 399 429 429 449 469 479
17.08-24.08 7 399 429 429 449 469 479
24.08-31.08 7 399 429 429 449 469 479
31.08-07.09 7 359 379 379 399 419 429
07.09-14.09 7 329 349 349 369 389 409
14.09-21.09 7 129 139 139 149 169 179
21.09-28.09 7 79 89 89 119 139 149

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено
Превоз,
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за клима уред 40€ за 7 ноќевања

Напомена:
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (попустот не е важи за промо.
Попустите не може да се комбинираат,
Сместување согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 7 г.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

 

Превоз

 

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Македонија за Парга (секоја среда):

поаѓање место цена
00:45 h   Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  65€
01:00 h   Скопје (Дрводекор)  55€
01:45 h   Велес (бензинска мотел Македонија) 55€
03:20 h   Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 50€
04:00 h   Битола (Автобуска станица) 50€
02.15 h   Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 55€
02:30 h   Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 55€
03.15  h   Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  55€

Деца од 2 до 11,99 г. попуст 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на заминување од Грција:
(времињата се по МК време)

Бус Лефкада
Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 км)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
Патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместувањето.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

 

Опис

 

На влезот во Парга, вилата има симпатично уреден двор со зеленило и мала скара.
Студијата се опремени со кујни, тоалет,  клима, тераси, телевизор, секои 3 дена чистење на собите.

1/2 студио: два единечни кревети
1/2+1 студио: два единечни кревети и доп. легло за дете
1/3+1 студио: еден брачен кревет, еден единечен и дополнително легло за дете
2+2 апп: два единечни кревети во кујната и спална со два единечни кревети

Плажа

250 метри од градската мала плажа.

 

Услови

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

 

Политики на Fiore

Удобности

  • Безжичен интернет

Оцени од гости (0 Оцени)

Fiore Парга, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло