TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

FIORE

Достапни соби

2+2 Апартман

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

Апартман: два единечни кревети во кујната и спална со два единечни кревети, кујна, тоалет…..

1/3+1 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

Студио: еден брачен кревет, еден единечен и дополнително легло за дете, кујна, тоалет…

1/2+1 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Студио: два единечни кревети и дополнително легло за дете, кујна, тоалет

1/2 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Студио два единечни кревети, кујна, тоалет……

Вила
ГРЦИЈА
Парга
070 202 777, 047 202 777
7 ноќи

Цени

 

Цените се за СОБА во € без попуст

термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио 1/3+1 студио 1/2+2 апартман
01.06-08.06.2021 7   89   99 109 119
08.06-15.06.2021 7 119 129 139 159
15.06-22.06.2021 7 169 179 199 219
22.06-29.06.2021 7 249 259 269 289
29.06-06.07.2021 7 269 279 289 309
06.07-13.07.2021 7 299 309 329 359
13.07-20.07.2021 7 369 379 399 439
20.07-27.07.2021 7 409 419 429 469
27.07-03.08.2021 7 409 419 429 469
03.08-10.08.2021 7 409 419 429 469
10.08-17.08.2021 7 409 419 429 469
17.08-24.08.2021 7 409 419 429 469
24.08-31.08.2021 7 359 369 379 419
31.08-07.09.2021 7 309 319 329 359
07.09-14.09.2021 7 269 279 289 309
14.09-21.09.2021 7 119 129 139 149
21.09-28.09.2021 7   69   89   89   99

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено
Превоз,
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за клима уред 5€ на ден

Напомена:
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (попустот не е важи за промо.
Попустите не може да се комбинираат,
Сместување согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

 

Превоз

 

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Македонија за Парга (секоја среда):

00:45 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 50€
01:00 h Скопје (Дрводекор)  50€
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) 50€
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол, Дреново) 50€
03:20 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 50€
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 50€
02.15  h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 55€
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 55€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 55€
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 60€

Деца од 2 до 11,99 г. попуст 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада (времињата се по Македонско време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 км)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
Патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместувањето.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

 

Опис

 

На влезот во Парга, вилата има симпатично уреден двор со зеленило и мала скара.
Студијата се опремени со кујни, тоалет,  клима, тераси, телевизор, секои 3 дена чистење на собите.

1/2 студио: два единечни кревети
1/2+1 студио: два единечни кревети и доп. легло за дете
1/3+1 студио: еден брачен кревет, еден единечен и дополнително легло за дете
2+2 апп: два единечни кревети во кујната и спална со два единечни кревети

Плажа

200 метри од градската плажа.

 

Услови

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

 

Политики на FIORE

Удобности

  • Безжичен интернет

Оцени од гости (0 Оцени)

FIORE Парга, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло