TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

VRAHOS Афитос

Достапни соби

1/3 студио-стандард

Максимално гости:
3

Во склоп на вилата има и нереновирани студиа ( 1 брачен кревети 1 единечен)
Во студијата: тераса, мини кујна, толает, телевизор, клима

1/3 студио

Максимално гости:
3

Во склоп на вилата има реновирани студиа ( 1 брачен кревети 1 единечен)
Во студијата: тераса, мини кујна, толает, телевизор, клима

1/2 студио

Максимално гости:
2

Во склоп на вилата има реновирани студиа ( 1 брачен кревети 1 единечен)
Во студијата: тераса, мини кујна, толает, телевизор, клима

Вила
ГРЦИЈА
Афитос
Afytos 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
HAUS LITHEA
7 ноќи

Цени

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања

период ноќевања 1/2 студио
реновирано
1/3 студио
реновирано
1/3 студио
стандард
18.05 – 25.05 7   80*   90*   80*
25.05 – 01.06 7   90* 100*   90*
01.06 – 08.06 7 100* 110* 100*
08.06 – 15.06 7 130* 140* 130*
15.06 – 22.06 7 150* 175* 165*
22.06 – 29.06 7 320 350 340
29.06 – 06.07 7 350 390 380
06.07 – 13.07 7 370 420 410
13.07 – 20.07 7 390 440 430
20.07 – 27.07 7 350 396 388
27.07 – 03.08 7 350 396 388
03.08 – 10.08 7 350 396 388
10.08 – 17.08 7 350 396 388
17.08 – 24.08 7 350 396 388
24.08 – 31.08 7 230 240  230
31.08 – 07.09 7   145*   155*   150*
07.09 – 14.09 7   140*   145*   140*
14.09 – 21.09 7   110*   120*   110*
21.09 – 28.09 7    90*   100*   100*

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба

Напомена:
Цените обележани со * се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ 
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ 
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ 

Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Гратчето Афитос е едно од најубавите на Халкидики, автентично со својата архитектура, камени куќи, тесни улички, прекрасни традиционални ресторани, продавници…

Опис
Вила Врахос е лоцирана на најдобра локација во Афитос, со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
Во склоп на вилата има реновирани студиа ( 1 брачен кревети 1 единечен) и нереновирани апартмани (2 соби,1 брачен кревет и 1 единечен), сопствена тераса, мини кујна, приватен толает, ТВ, клима

Сите сместувачки студиа/апартмани се со поглед на море
Оддалена е од плажа 5 минути пешачење.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на VRAHOS Афитос

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

VRAHOS Афитос Афитос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло