TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

WHITE SANDS 7 ноќи

Достапни соби

1/3+1 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3+1 студио (трикреветно+1 кревет за дете студио)
еден брачен кревет, еден единечен и дополнително легло за дете.
Кујна, клима (доплата 5€ на ден), телевизор, тоалет, безжичен интернет и балкон.
За секое студио следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа – гратис.

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио) три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)
Кујна, клима (со доплата од 5€), телевизор, тоалет, безжичен интернет и балкон.
За секое студио следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа – гратис.

Вила
ГРЦИЈА
Врахос
Παραλία Βράχου, Vrachos 481 00, Greece
070 202 777, 047 202 777
Pelagos
7 ноќи

Цени

Цена за НАЕМ на соба за 7 ноќевања

термини ноќевања 1/3 студио 1/3+1  студио
22.05 – 29.05 7    69*    79*
29.05 – 05.06 7  109*   119*
05.06 – 12.06 7 139 149
12.06 – 19.06 7 199 219
19.06 – 26.06 7 259 279
26.06 – 03.07 7 319 339
03.07 – 10.07 7 389 409
10.07 – 17.07 7 449 459
17.07 – 24.07 7 489 499
24.07 – 31.07 7 489 499
31.07 – 07.08 7 489 499
07.08 – 14.08 7 489 499
14.08 – 21.08 7 489 499
21.08 – 28.08 7 429 449
28.08 – 04.09 7 349 369
04.09 – 11.09 7 269 289
11.09 – 18.09 7 229 239
18.09 – 25.09 7  179*  189*
25.09 – 02.10 7  89*   99*

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ =62 денари
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во цената НЕ Е вклучен превоз, повратен превоз до Врахос чини:


Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Клима уред 5€ на ден.(се плаќа во објектот)
Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба

Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 10% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

Цена за превоз по лице од Скопје за Врахос:
Скопје (Дрводекор) 45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 45€

Цена за превоз по лице од Битола за Врахос:
Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) 40€
Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 г. попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасни лица над 63 год. 10€ попуст

Време на поаѓање за Врахос:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вилата се наоѓа во центарот на Врахос, едно од најпопуларните летувалиште на јонскиот брег поради долгата прекрасна широка плажа со ситен песок, тиркизна морска вода и зелена планина.
Мало место со шеталиште покрај плажата со таверни и кафе барови, идеално за мирен, релаксирачки одмор.

Плажа
Приватна, долга, широка и песочна плажа пред самата вила.
Вилата има 1/3 студиjа со балкони кои имаат страничен поглед кон море.
Во студијата: кујна, клима (доплата 5€), телевизор, тоалет, безжичен интернет, балкон.
За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа – гратис.

1/3 студио: три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)
1/3+1 студио: еден брачен кревет, еден единечен и дополнително легло за дете

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС координати: 39.177444, 20.546500

Политики на WHITE SANDS 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

WHITE SANDS 7 ноќи Врахос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло