TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Zeppos

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Неос Мармарас
7 ноќи

Цени 2024

* Цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин Студио 1/2+1 Студио 1/3 Апартман 1/2+1/2
19.05-26.05 99 109 129
26.05-02.06 119 129 139
02.06-09.06 139 149 159
капацитет максимум 2+1 лица максимум 3 лица максимум 4 лица

Цена за наем на студио/мезонета ( цена БЕЗ превоз )

термин Студио 1/2+1 Студио 1/3 Апартман 1/2+1/2
09.06-16.06 289 299 359
16.06-23.06 329 359 389
23.06-30.06 359 379 399
30.06-07.07 399 419 459
07.07-14.07 429 449 499
14.07-21.07 429 449 499
21.07-28.07 429 449 499
28.07-04.08 429 449 499
04.08-11.08 429 449 499
11.08-18.08 409 429 469
18.08-25.08 389 399 429
25.08-01.09 359 379 399
капацитет максимум 2+1 лица максимум 3 лица максимум 4 лица

* Цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин Студио 1/2+1 Студио 1/3 Апартман 1/2+1/2
01.09-08.09 159 169 159
08.09-15.09 149 159 149
15.09-22.09 129 139 139
капацитет максимум 2+1 лица максимум 3 лица максимум 4 лица

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Цените за термините (19.05; 26.05; 02.06; 01.09;08.09; 15.09.2024) означени со звезда *
во табелата се пакет аранжмани по лице за 7 ноќи со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ,
Останатите цени се за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Користење на паркинг, безжичен интернет – бесплатно
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Користење клима уред 5€ на ден

За пакет аранжман во апартман потребни се минимум 2 лица;
Трето, четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат:
45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
Дете до 2 години не плаќа (бесплатно);
За патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

За рано резервирање се уплаќа аванс 50% од вредноста на аранжманот, додека трае акцијата.
Остатокот од 50% 21 ден пред поаѓањето.

Попустите за рана уплата не важат за пакет аранжманите (датите означени со звездичка*)

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Превоз

 

45 € за возрасни – повратна карта;

35€ за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни и деца  – карта во еден правец

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

 

Zeppos

Хотел апартман Zeppos се наоѓа во Неа Мармарис на 200 метри од градската централна плажа.


Студио бр. 101 (1/3) 3 лица
Во студиото еден брачен кревет и еден единечен, плакар за алишта, клима уред, тв.
Во склоп на истата соба е и кујната, комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо.
Студиото е опремено со стандардно купатило и вц.
Од студиото се излегува на тераса со маса и 3 столици.

Студио бр. 102 (1/2)  2 лица
Во студиото еден брачен кревет плакар за алишта, клима уред, телевизор.
Кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо.
Студиото е опремено со стандардно купатило и вц.
Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и  столици.

Студио бр. 201 (1/2+1) 2 лица + 1 дете до 6 год.

Студио со два единечни кревети, има можност да се стави и доплнително креветче на расклопување, плакар за алишта, клима уред, телевизор.
Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо.
Студиото е опремено со стандардно купатило и вц.
Од студиото се излегува на тераса со маса и  столици.

Студио бр. 202 (1/2) 2 лица

Студиото располага со дупол кревет, плакар за алишта, клима уред, телевизор.
Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо.
Студиото е опремено со стандардно купатило и вц.
Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и  столици.

Студио бр. 203 (1/2) 2 лица

Студио со брачен кревет, плакар за алишта, клима уред, телевизор.
Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо.
Студиото е опремено со стандардно купатило и вц.
Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и  столици.

Студио бр. 204 (1/2+1) 2 лица +1 дете до 6 год.

Студио со два единечни кревети, има можност да се стави и доплнителено креветче на расклопување,плакар за алишта, клима уред, телевизор.
Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо.
Студиото е опремено со стандардно купатило и вц.
Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и  столици.

Апартман бр. 301 (1/2)+(1/2) 4 лица
Апартман со две простории.
Во едната е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо, овде има два единечни кревети.
Во другата просторија има брачен кревет клима уред и излегува на тераса.
Апртманот има стандардно купатило и вц.

Апартман бр. 302 (1/2)+(1/2) 4 лица
Апартма со две простории.
Во едната просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо и овде има два единечни кревети.
Во другата просторија има брачен кревет, клима уред, плакар за алишта и излегува на тераса.
Апртманот има стандардно купатило и вц.

Информации

-Патниците треба минимум 48 часа да се информираат за часот и местото на поаѓање;
-Превозот застанува до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
-За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;
-Кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;
-За важечка резервација се смета само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;
-Целосна доплата на аранжманот е 21 (дваесет и еден ден) пред поаѓањето;
-Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања, средствата не се враќаат;
-Доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави (повраток на средства) само доколку патникот сам си најде замена за резервираната соба, темин и износ;
-Во случај на промена на цените ( зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се менува цената на веќе договорените услуги;
-Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат Општите услови за патување на СКТМ и ТУРИСТ;
-Може да се направи осигурување од ризик-отказ на аранжман во осигурутелна компанија;
-*Во случај на направена поголема штета во објектот ( студио, апартман, мезонет и сл) сопатвеникот на објектот има право да  наплати на лице место за направената штета или по враќањето агенцијата ќе побара наплата од патникот за штетата; -Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во објектите;
-Туристичка такса се плаќа во агенцијата 0,5 € од ноќ за студио или 1,5 € од ноќ за дуплексите (доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти, цената ќе биде променета;

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )
А тие се:

– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Политики на Zeppos

Удобности

  • Безжичен интернет
  • Забрането пушење цигари
  • Телевизор

Оцени од гости (0 Оцени)

Zeppos Неос Мармарас, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло