TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Zupa Wellness and Spa 3*+🚕

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
3 ѕвезди
СРБИЈА
Копаоник
7 ноќи

 

Цените се за НАЕМ на Апартман за 7 ноќи
сместување лица 07.12
10.12
10.12
24.12
24.12
31.12
31.12
07.01
07.01
21.01
21.01
11.02
11.02
18.02
18.02
03.03
03.03
10.03
10.03
17.03
17.03
24.03
24.03
31.03
Aпп 4 4  

Ски Опенинг

522 807 1.065 1.065 756 1.065 843 630 495 447 396
Aпп 5 5 580 896 1.183 1.183 840 1.183 936 700 550 495 441
Aпп 6 6 697 1.076 1.420 1.420 1.008 1.420 1.125 840 661 595 592
Aпп 7 7 815 1.255 1.656 1.656 1.176 1.656 1.310 980 770 693 616
Пресметано во цената 10% -5% -10% -5% -15% -10% 7=6 7=6 7=5 7=5 7=5

Цените се во €, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд

 

Во цената е вклучено:
– Цените се за НАЕМ на студио / апартман
– Користење на Ски Гардеробер
– Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
– Полупансион по лице на ден (доплата е задолжителна)
23€ за возарасни; 12€ деца 2-9,99 г. ; Гратис за деца до 1,99 г.
– Tуристичка такса по лице на ден (задолжително се наплаќа во агенција)
1,20€ за возрасни; 0,60€ за деца 7-15 г.; Гратис за деца 0-6,99 г.;
– Wellness & Spa центар – внатрешен базен (димензии 9х4,5м), џакузи, сауна, релакс  зона (спа центар се доплаќа на лице место);
– Подземна гаража 11€ на ден по кола (плаќање на лице место – резервација не е дозволена);
– Патничко осигурување
– Превоз

 

Модерните Župa Wellness & Spa Apartments се изградени во 2017 година на местото на некогашното одморалиште Жупа, веднаш над одморалиштето Сува Руда и во непосредна близина на хотелот Сребрена Лисица (поранешна Инвестбанк). До сместувањето можете лесно да пристапите со возило, растојание од 200 метри до ски патеката: Мало Језеро.

Сите гости на апартманот Жупа имаат можност да се релаксираат во Wellness & SPA објектите. По долгиот ден на скијање и освојување на снежните падини на Копаоник, секој заслужува одмор и релаксација во три типа сауни, масажи, џакузи, внатрешен базен..

Апартманскиот карактер на сите соби во апартманите Жупа на Копаоник овозможува удобно сместување за семејства и поголеми групи, а понудата вклучува: Апартмани за 3, 4, 5, 6, 7 лица.

Во апартманите: трпезарија со кујна, спалната соба содржи два единечни кревети, или еден брачен, гардеробер. Во дневната соба има тросед кој се отвора во дополнителен кревет, идеален за трето лице, телевизор и клуб маса, тоалет, интернет..

Начин на уплата:
За резервација е потребно 50% уплата (не е повратна во случај на резервација со ран букинг), остатоток до 15 дена пред пристигање..
Хотелот го задржува правото на промена на цените, зависно од промената на монетарниот пазар. Цената е гарантирана само во случај на коплетна уплата на изностот наеднаш, во спротивно гарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подоложен на промени.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Политики на Zupa Wellness and Spa 3*+🚕

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Козметика за бања
 • Лоби
 • Сауна
 • Телевизор
 • Џакузи

Оцени од гости (0 Оцени)

Zupa Wellness and Spa 3*+🚕 Копаоник, СРБИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло