ЗИМА

ПРОМО FAMILY Анталија

ПРОМО FAMILY понуди за Анталија термин 12.09 цените се за  2 возрасни + 2 деца ( до 10 год. )  6 ноќи / 7 дена Вклучено во цена : авионски превоз од Скопје + трансфери од аеродром до хотел + 7 дена + услуга (кликнете на линкот на хотелот за повеќе инфо) KLAS DOM HOTEL ALANYA 4* ULTRA […]

ПРОМО понуди Анталија

ПРОМО понуди за Анталија термин 12.09 / термин 16.09 / термин 19.09 цените се  за во двокреветна соба за 6 ноќи / 7 дена Вклучено во цена : авионски превоз од Скопје + трансфери од аеродром до хотел + 7 дена + услуга (кликнете на линкот на хотелот за повеќе инфо) HEDEF RESORT & SPA ALANYA 5* Ultra All Inclusive тип на […]

КРАТОК ОДМОР

Мини одмор Анталија❗️❗️ термин 19-22.09 / 3 ноќи / 4 дена 2 возрасни + 1 дете до 10 год. (Бесплатно) KLAS DOM HOTEL 4*- Аланија Ultra Аll Inclusive – 290 евра по лице Вклучено во цената: ✅чартер лет од Скопје ✅аеродромски такси ✅трансфери од аеродром до хотел ✅20кг багаж по лице линк од хотел ⬇️ www.klashotels.com […]

LAST MINUTE

СЛОБОДНИ КАПАЦИТЕТИ ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНА (кликнете за името на вилата за повеќе инфо) за дата  објект сместување услуга цена 22.09-29.09 Вила Рафали – Пефкохори 1/3 студио наем на ден 25 € 25.09-02.10 Вила Маргарита – Канали 1/3  и 1/4 студио наем за 7 ноќи 49 € 25.09-02.10 Вила Џорџ – Лефкада 1/2 студио наем […]

Австралиски визи…

Нудиме посредување за секаков тип на Австралиски визи како и обнова на Австралиски пасоши. За сите потребни документи, информации и консултации Ве молиме обратете се во нашата канцеларија.

ТА Турист – Контакт и локација

Туристичка агенција ТУРИСТ Адреса:  ул. Крали Марко бр.16 7000 Битола Тел: +389 47 202 777 / 070 202 777 Email: [email protected]

Општи услови на патување

ДОГОВОР/ОПШТИ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ ТУРИСТ ДООЕЛ 1. СОДРЖИНА НА АРАНЖМАНОТ Организаторот на патувањето гарантира реализација на аранжманот според описот во програмата. Содржината на аранжманот ќе се оствари во потполност и на опишаниот начин, освен во случај на влијание на “виша сила”, која не можела да се предвиди (војна, терористички акции, епидемии,штрајк, елементарни непогоди, сообраќајни и […]

Партнери

Партнери за Анталија (чартер програма) – Klilit Global / Tez Tour  Партнер за хотелски резервации во цел свет – Go Global Travel Партнери за авионски резервации во цел свет: Trabase, Amadeus, Galileo  Партнери за хотелски резервации во Грција: Filos Travel, Mouzenidis, Zeus Travel 

За Нас

Туристичката агенција Турист започнува со својата работа во далечната 1994 година. Во својата долгогодишна дејност во областа на туризмот, постојано ги зголемуваме нашите капацитети на работа, партнерствата со голем број на агенции, тур оператори и фирми. Со сето ова се стремиме кон една единствена цел, а тоа е обезбедување на максимална професионалност и квалитетни туристички […]