Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата

 

             Цените се за наем на студио или апартман 

 

     термини        ноќи    STD   
    2     
  STD  
    3     
   STD   
    4     
   APP   
    6     
19.05 – 26.05 7 49 59 69 89
26.05 – 02.06 7 59 69 79 99
02.06 – 09.06 7 109 119 139 159
09.06 – 16.06 7 139 149 159 219
16.06 – 23.06 7 159 169 179 239
23.06 – 30.06 7 169 179 199 259
30.06 – 07.07 7 219 229 239 309
07.07 – 14.07 7 229 239 259 329
14.07 – 21.07 7 249 257 269 349
21.07 – 28.07 7 249 257 269 349
28.07 – 04.08 7 249 257 269 349
04.08 – 11.08 7 249 257 269 349
11.08 – 18.08 7 249 257 269 349
18.08 – 25.08 7 249 257 269 349
25.08 – 01.09 7 209 219 229 269
01.09 – 08.09 7 139 145 155 199
08.09 – 15.09 7 89 99 109 169
15.09 – 22.09 7 79 89 99 119
22.09 – 29.09 7 49 59 79 89

    Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Вилата се наоѓа во Ксамил, едно од најпознатите летувалишта во Албанија, место со прекрасни егзотични плажи и тиркизно море и неколку острови до кои може да се стигне со пливање. Освен тоа се карактеризира со мирно море, долги сончеви денови, одлична храна и прекрасни зајдисонца. Место за релаксирачки одмор.


Плажа
70 метри од песочна плажа.


Опис на објектот
Сите студија и апартмани се опремени со кујна, WC, тераса и клима уред (вклучен во цената)

STD 2 / брачен кревет 
STD 3 / брачен кревет и 1 единечен 
STD 4:  брачен кревет и 2 единечни
APP 6:  брачен кревет и 4 единечни

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил


Скопје - 45€ 
Штип55 
Велес - 45 
Кавадарци - 45 

Деца од 2-11,99год: -10€ од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил

Битола   -  35€ 
Прилеп   35€
Струга   
-  45 
Кичево  -  45 
Охрид  -  45 
Ресен   -  45  

 

Време на поаѓање за Ксамил:

01:00 h Скопје 
Дрводекор до Битола
01:45 h Велес 
Бензинска мотел Македонија до Битола
12:45 h Штип
Пред пошта до Битола  
02:30 h Кавадарци
Бензинска Макпетрол Дреново до Битола
03:20 h Прилеп
Бензинска пумпа Лук Оил
04:00 h Битола 
Пред Спортска сала
03.15 h Ресен 
Автобуска станица до Битола
02:30 h Охрид 
Бензинска Лук Оил излез за Битола
02.15 h Струга 
Хотел Дрим до Битола 
02:45 h Кичево
Бензинска Пуцко Петрол


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Клима уред
Патничко осигурување
Превоз
Додај во листата на желби
Вила LUNA Цена/Ноќ
Ксамил Цена €35.57
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан