Детали

Опис

Напомена:
Хотелот нема да работи од 07.05.2019  до 30.05.2019
  04.03.2019 - 06.04.2019
 
  07.04.2019 - 30.06.2019
 
  01.07.2019 - 05.09.2019
 

Село Бања се наоѓа на 5км оддалеченост од градот Банскo, место познато по лековитата минерална вода.
Спа хотелот Римска Бања ја користи водата од минералните извори со темппература 58º. 


SGL стандард:
единечен кревет
Макс. капацитет: 1 возрасен

DBL стандард:
брачен кревет или два единечни, можност за дополнително легло и бебешко креветче на барање 
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 + 1 дете до 4,99

Студио стандард:
спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за дополнително легло и бебешко креветче на барање 
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP стандард:
две спални со брачен кревет (или два единечни), физички одделена (со врата) дневна со кауч и софа на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила 
Макс. капацитет: 4 возрасни + 1 дете до 11,99 год. + 1 дете до 3,99

APP лукс:
две спални со брачен кревет (или два единечни), физички одделена (со врата) дневна со кауч и софа на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила 
Макс. капацитет: 4 возрасни + 1 дете до 11,99 год. + 1 дете до 3,99

 

Базени
Внатрешен базен со минерална вода од 32°C 
Внатрешен базен со термална вода од 36°C 
Надворешен детски базен со минерална вода

 

Спа центар:
џакузи
сауна,
римска бања
турска бања|
јапонска бања
ледена соба
фитнес центар
релакс соби за третмани и масажи.

 

Легенда
DBL - двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; APP - апартман; HB - полупансион.


Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 14:00
Check out : 12:00

Хотелски содржини
Бизнис центар
Ресторан
Wi-Fi
Лоби бар
Надворешен базен
Беспл. трансфер
Фитнес центар
СПА центар
Клима уред
Внатрешен базен
Паркинг (улица)
Приватен паркинг
Туристичка такса
Отворен термален базен
Додај во листата на желби
Rimska Banya
с. Бања
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан