Детали

Опис

Pirin Golf Hotel & Spa 5*

Зимски ценовник      

 

5 - ѕвездениот комплекс Пирин Голф Хотел и Спа нуди извонреден спа - центар, која зафаќа околу 5000 квадратни метри. Во хотелот има 3 ресторани кои нудат различни јадења.

Опис на соби:

Собите и апартманите во Пирин се опремени со плазма телевизор, минибар, централно греење, работна маса и сеф.

Услуга и Капацитет: 

Приватната бања нуди спа бања, бесплатни тоалети, бањарки и папучи. Пирин Голф Хотел вклучува 3 ресторани во кои се служи европска и азиска кујна, лоби бар, продавници, продавници за накит и продавници за спортска опрема. Достапна за изнајмување е велосипедска и ски - опрема. Спа - центарот вклучува 3 спа - зони со 1 затворен и 3 отворени базени кои се отворени цела година, топла када, сауна и парна бања, фитнес, сквош и масажа терапии се достапни со доплата.
Банско ски - лифтот се наоѓа на 12 километри од Пирин Голф Хотел и Спа. Јавање на коњи може да се ужива во Bachevo, кое е оддалечено 15 километри. Во непосредна близина, можете да најдете голем избор на продавници, кафулиња, ресторани и супермаркети.
Автобуската и железничката станица во Разлог се на 3 km, а аеродромот во Софија е на 160 километри од хотелот. Хотелот нуди можност да се организира трансфер до меѓународните аеродроми во Софија или Солун со доплата.

Хотелски содржини и услуги

 Факс  Ресторан  Менувачница
 Соби за не-пушачи  Хемиско чистење
 Сеф на рецепција  Ресторан а ла карт
 Салон за убавина  Детско катче Лифт
 Игротека за деца  Ски гардeробер
 Собна услуга  Перална
 Сервис за пеглање Превоз до гондола (со доплата)
 Рецепција 24/7  Wi-fi бесплатно
 Продавница за подароци  Сквош

Активности во близина на хотелот

 Пинг-Понг  Дискотека
 Билијард  Скијање
 Велосипеди за изнајмување Јавање коњи
 Планинарење  Голф курс (на одалеченост од 3 км)
 Соба за игри  Дискотека

Сите соби се опремени со

 ТВ  Телефон  Сателитска ТВ
 Мини Бар  Фен  Греење
 Бањарки и папучи  Када/Туш Кабина

Спа Услуги

 Зона за третмани  Внатрешен базен
 Џакузи  Сауна  Парна бања
 Турска бања/ Хамам  Mасажа третмани
 Топла када  Фитнес  СПА центар
 Финска сауна  Лакониум

 
Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Перална
Ресторан
Wi-Fi
Лоби бар
Надворешен базен
Фитнес центар
СПА центар
Детско катче
Клима уред
Внатрешен базен
Приватен паркинг
Ноќевање со појадок
Полупансион
Отворен термален базен
Џакузи на отворено со минерална вода
Додај во листата на желби
Pirin Golf Hotel & Spa 5*
Банско
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан