Детали

Опис

St. George & Spa 4* 

 

Ценовник  

 

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ

Ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола , 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањ, факс, фотокопир…
SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум, внатрешен базен и фитнес центар.
Хотелот нуди луксуз и начин на живот кои ќе ги задоволат желбите на најпребирливите гости и Ви дава можност да уживаат во модерни удобности во срцето на раздвижениот град Банско, и покрај тоа да ја почувствувате и блискоста на планинската природа. Локацијата на хотелот, архитектонскиот дизајн, модерен спа центар и неговите капацитети, во комбинација со совршена услуга се идеално место за одмор.

 

ЛОКАЦИЈА

Хотел Свети Георги 4се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне во Банско, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Комбинирајќи елементи од првокласни удобности, квалитетна услуга и удобен достап блиску до почетната станица на кабината за ски-лифт.

ЛЕГЕНДА:
2+1 (два возрасни + едно дете 2-11,99 год)
кап. – капацитет во соба
DBL – двокреветна соба
STUDIO – студио соба
APP 1 – апартман со 1 спална соба
APP 2 – апартман со 2 спални соби
APP 3 – апартман со 1 спални соби

 

СМЕСТУВАЊЕ

Капацитет:100 соби
Опис: Св. Георги Ски & Спа е прекрасен хотел со луксузни двокреветни соби, студиа, апартмани, соединети во стилот античка историја и модерен раскош. 
Опременост на собите: сеф, бесплатен Wi Fi интернет, сателитска ТВ
Максимален број на лица: DBL eco(2+0), DBL std (2+0), Studio (2+1),  App 1 спална ( 2+2 ), APP 2 спални (4+2)

 

 
Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Перална
Ресторан
Wi-Fi
Надворешен базен
Беспл. трансфер
Фитнес центар
СПА центар
Детско катче
Лифт
Внатрешен базен
Приватен паркинг
Полупансион
Сеф на рецепција
Лежалки и крпи на базен
Додај во листата на желби
St. George & Spa 4*
Банско
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти