Детали

Опис

Club Hotel Yanakiev 4* 
 

Зимски ценовник      

 

Хотел Јанакиев е сосема нов, модерен хотел со 4 ѕвездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, право на ски патеките.
Нуди пријатна и пријателска услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја.
Хотелот располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед или на планина или на центарот на градот.
Покрај тоа, Јанакиев располага со широк спектар на објекти, како што модерен ски-центар, базен со совршен поглед на скијачки патеки, спа центар со доплата и многу повеќе.
 

 

Далечина од центарот: 50 m

Жичара: 20 m

Хотелски содржини и услуги

 Факс
 Ресторан
 Менувачница
 Соби за не-пушачи
 Велнес центар
 Рент-а-кар
 Лифт
 Бесплатен паркинг
 Лоби бар
 Перална
 Сервис за пеглање
 Превоз до гондола (со доплата)
 Рецепција 24/7
 Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

 Пинг-Понг
 Скијање
 Велосипеди за изнајмување
 Јавање коњи
 Велосипедизам

сите соби се опремени со

 ТВ
 Телефон
 Сателитска ТВ
 Фен
 Греење
 Када

Спа Услуги

 Сауна
 Парна бања
 Турска бања/ Хамам
 Mасажа третмани
 СПА центар
 Финска сауна
 Лакониум
Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Бизнис центар
Wi-Fi
СПА центар
Детско катче
Внатрешен базен
Додај во листата на желби
Club Hotel Yanakiev
Боровец
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти