Детали

Опис

Зимски ценовник      

Опкружен со борова шума, овој хотел се наоѓа во Боровец, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани.
На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. Таа располага со куглана, како и билијард и пинг-понг објекти.

Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација. Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара тераса во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци.

Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес.
Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Ресторан
Wi-Fi
Внатрешен базен
Приватен паркинг
Додај во листата на желби
Samokov
Боровец
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти