Детали

Опис

Опис за хотелот     

Редовни цени     


Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Бизнис центар
Ресторан
Wi-Fi
Лоби бар
Надворешен базен
Фитнес центар
Детско катче
Клима уред
Внатрешен базен
Паркинг (улица)
Додај во листата на желби
Orbel Цена/Ноќ
Добриниште Цена €47.80
Одберете соба Ноќи 1
Број на соби
Дополнителни кревети

1/4 мезонет EUR €77
Цена 1 Ноќи

Возрасни 4 Деца 2

Опис :

Цената е за СОБА за 1 ноќевање
Мазонет на последните два ката, пространа дневна со трпезарија на прво ниво и две соби на второ ниво.
Сместување на 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни + 1 дете или 4 возрасни
(можно е поставување на уште 2 дополнителни кревети за деца).
На секое ниво има санитарен јазол, располага и со три големи тераси.

Инфромација за доплонителни кревети  ( доплати на ден )

1. 15 ЕУР / Деца 6-14 г. на редовно легло
2. 10 ЕУР / Деца 6-14 г. на дополнително  легло
3. 15 ЕУР / Возрасен на дополнително легло

 

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата НЕ важи за празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                               RO - ноќевање
STD – студио                                                     BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба                  HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                             FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                               AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                            UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

  • Клима уред
  • Wi-Fi
  • Минибар
  • Сат.ТВ
  • Direct-dial phone
  • Приватно купатило
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан