Детали

Опис

Локација
Хисар е мало место во областа на Пловдив познато по минералните извори со просечна годишна температура од 14 до 52C.
Спа хотелот Астреа е лоциран во подножјето на планината во близина на културно-историските споменици и е идеално место за релаксација.

 

Редовен ценовник 21.03-31.05.2017

Тип на соба       BB             HB        
 DBL       46       56
 SGL       33       40
 APP       58       68
 APP VIP       64       76

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
*Само во Single собите цената е за еден возрасен и нема можност за сместување на деца


ПОПУСТИ, ДОПЛАТИ
дете до 3,99 г. на доп. легло  0
дете 4–6,99 г.на доп. легло  7 €
дете 7–11,99 г. на доп. легло 11 
дете 4-11,99 г. на редовно легло 16 
доп. легло – возрасен 18 


Структура

DBL стандард:
брачен кревет или два единечни
Макс. капацитет: 2 возрасни + дете до 11,99 год. 

APP стандард:
спална со еден брачен кревет, физички одделена дневна со кауч на спуштање и можност за дополнително легло и бебешко креветче на барање 
Макс. капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP VIP:
спална со еден брачен кревет, физички одделена дневна со кауч на спуштање и можност за дополнително легло и бебешко креветче на барање, две купатила
Макс. капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год. + 1 дете до 3,99


Базени
Внатрешен хидромасажен базен со минерална вода и џакузи


Спа центар:
сауна,
парна бања,
фитнес центар
солариум
релакс соби за секаков вид на третмани и масажи.

 

Легенда
DBL -
двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; APP - апартман; HB - полупансион.


Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифаќа рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Ресторан
Wi-Fi
Надворешен базен
Фитнес центар
СПА центар
Клима уред
Лифт
Внатрешен базен
Паркинг (улица)
Туристичка такса
Отворен термален базен
Додај во листата на желби
Astrea
Хисар
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти