Детали

Опис

  Нова Година 

  Католички Божиќ

  02-10.01.2018

 Редовни цени    

 Редовни цени 2018 година

 

Локација

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотел Медите е сместен во мирниот дел на Сандански и нуди уникатен панорамски поглед кон градот. Составен е од главна зграда со 4*, помошна зграда Апарт Медите со 3* и посебен комплекс на луксузни вили со 5*. Сите гости имаат пристап до базените и спа центарот, како и ресторанот за појадок, ручек и вечера кој се наоѓа во главната зграда на хотелот. 
Бесплатен шатл автобус е на распологање на гостите за транспорт до центарот на градот и назад (според распоред на рецепција). 

Структура

DBL стандард:
еден брачен кревет или два единечни и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

DBL лукс:
еден брачен кревет или два единечни, дополнително легло и можност за бебешко креветче (нова гарнитура)
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

Студио:
спална со еден брачен кревет или два единечни, дневна со дополнително легло и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет. 3 возрасни + 1 дете до 1,99 год.

Апартман лукс:
две спални со еден брачен кревет или два единечни, дневна со пдополнително легло и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет: 5 возрасни + 1 дете до 1,99 год.​

 

Базени

 • -Внатрешен базен 12 x 8 m, висина 1.4 m, температура на вода 28-30°C

  Отворен во период:

  Лето: 09:00 – 21:00

  Зима - 09:00 – 19:00 (20:00 во петок и сабота)

 • -Надворешен базен, висина 1.8 m, температура на вода 28-30°C

  Отворен од мај до септември

 • -Надворешен детски базен со висина од 80 cm.

Спа центар

- зона за релаксација

- сауна

- џакузи 

- ароматични кади со минерална вода

- фитнес центар

- секаков вид на терапии и процедури (класични масажи, пилинг и спа ритуали, ароматерапија, антицелулитни терапии, терапии за мажи, чистење, стегање и подмладителни терапии за лице, геотермални терапии со вулкански камења, билни и цитрусни масажи

Легенда

DBL - двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; APP - апартман; BB - ноќевање со појадок; HB - полупансион; FB - полнпансион


Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифаќа рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Ресторан
Wi-Fi
Надворешен базен
Беспл. трансфер
Фитнес центар
СПА центар
Клима уред
Лифт
Внатрешен базен
Патничко осигурување
Превоз
Приватен паркинг
Лежалки и крпи на базен
Туристичка такса
Додај во листата на желби
Medite Resort Spa Hotel Цена/Ноќ
Сандански Цена €52
Одберете соба Ноќи 1
Број на соби
Дополнителни кревети

DBL stand. BB EUR €52
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

2 лица + допол. легло за возрасен или за дете 2 - 6 год.
Максимум капацитет. 2 возрасни + 1 дете 2 - 6 год на доп.легло.

Со клик на дополнителен кревет добивате цена за + 1 дете 2 - 6 год. за бараниот период

Цените се за СОБА на ДЕН и вклучуваат:
Појадок, вечера, базен со минерална вода, сауна парк, зона за релаксација,
фитнес, паркинг, сеф на рецепција, туристичка таксa, данок...

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата важи до 20.12.2018 г. со исклучок на празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си​

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба            HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                   FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                     AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                   UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Клима уред
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Приватно купатило
Број на соби
Дополнителни кревети

DBL lux BB EUR €60
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

2 лица + допол. легло за возрасен или за дете 2 - 6 год.
Максимум капацитет. 2 возрасни + 1 дете 2 - 6 год на доп.легло.

Со клик на дополнителен кревет добивате цена за + 1 дете 2 - 6 год. за бараниот период

Цените се за СОБА на ДЕН и вклучуваат:
Појадок, вечера, базен со минерална вода, сауна парк, зона за релаксација,
фитнес, паркинг, сеф на рецепција, туристичка таксa, данок...

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата важи до 20.12.2018 г. со исклучок на празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си​

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Фен
 • Клима уред
 • Wi-Fi
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Direct-dial phone
Број на соби
Дополнителни кревети

Studio standard BB EUR €86
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

1 спалнa собa за 2 лица + допол. легло за возрасен или за дете над 6 год.
Максимум капацитет. 2 возрасни + 1 возрасен или дете дете над 6 год на доп.легло.

Со клик на дополнителен кревет добивате реална цена за + 1 возрасен или + за 1 дете над 6 год.

Цените се за СОБА на ДЕН и вклучуваат:
Појадок, вечера, базен со минерална вода, сауна парк, зона за релаксација,
фитнес, паркинг, сеф на рецепција, туристичка таксa, данок...

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата важи до 20.12.2018 г. со исклучок на празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Фен
 • Клима уред
 • Wi-Fi
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Direct-dial phone
Број на соби
Дополнителни кревети

APP lux (2 спални) BB EUR €80
Цена 1 Ноќи

Возрасни 4 Деца 1

Опис :

2 спални соби за 4 лица + допол. легло за 1 возрасен или за 1 дете 2-6 год.
Максимум капацитет. 4 возрасни + 1 возрасен или дете дете 2-6 год на доп.легло.

Со клик на дополнителен кревет добивате цена за + 1 возрасен или + за 1 дете 2-6 год.

Цените се за СОБА на ДЕН и вклучуваат:
Појадок, базен со минерална вода, сауна парк, зона за релаксација,
фитнес, паркинг, сеф на рецепција, туристичка таксa, данок...

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата важи до 20.12.2018 г. со исклучок на празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Клима уред
 • Wi-Fi
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Direct-dial phone
 • Приватно купатило
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан