Детали

Опис

ПОРАДИ ПРОФИЛАКТИКА И РЕДОВНО ОДРЖУВАЊЕ БАЗЕНИТЕ ВО ХОТЕЛОТ НЕМА ДА РАБОТАТ ВО ПЕРИОД 29.01.2018 - 01.02.2018.
 8-ми Декември
 Католички Божиќ 22-26.12.2017
 Нова Година  - STOP SALE
 Редовни цени
 Цени за 7+ ноќи


НАПОМЕНА

Редовниот ценовник не важи за следниве периоди:

29.12.2017 - 01.01.2018
13.04.2017 - 17.04.2017 
22.12.2017 - 26.12.2017
28.04.2017 - 01.05.2017  
21.09.2017 - 24.09.2017 
07.04.2017 - 12.04.2017 

За овие периоди има специјални пакет цени кои ќе бидат објавувани дополнително. 

 

Локација

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Структура

DBL стандард:
брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат)
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99
*можност за connect соби (две DBL соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот

DBL лукс:
брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче (нова гарнитура, 5-7 кат)
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

Студио стандард:
спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат)
Макс. капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP лукс:
спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила (5-7 кат)
Макс. капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP фамилијарен:
спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч и софа на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила (7 кат)
Макс. капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 15,99 год. + 1 дете до 3,99

Базени

Два базени со минерална вода и еден термален базен кои се отворени во текот на целата година:

 • - надворешен базен 12.5m x 6.5m - температура на вода 33 °С
 • - внатрешен базен 25m x 12.5m - температура на вода 33 °С
 • - надворешен термален базен - температура на вода 38 °С

 

Спа центар:

 • - бањи со арома и минерални соли,
 • - сауна,
 • - парна бања,
 • - фитнес центар и
 • - релакс соби за козметички третмани и масажи.

 

Легенда

DBL - двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; APP - апартман; BB - ноќевање со појадок; HB - полупансион.


Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифаќа рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Бизнис центар
Ресторан
Wi-Fi
Лоби бар
Надворешен базен
Внатрешен паркинг
Фитнес центар
СПА центар
Детско катче
Клима уред
Лифт
Внатрешен базен
Патничко осигурување
Превоз
Приватен паркинг
Сеф на рецепција
Лежалки и крпи на базен
Туристичка такса
Отворен термален базен
Џакузи на отворено со минерална вода
Додај во листата на желби
Interhotel Цена/Ноќ
Сандански Цена €60
Одберете соба Ноќи 1
Број на соби
Дополнителни кревети

DBL stand. BB EUR €60
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

Цената е на ДЕН за 2 лица + 1 дете до 3,99 г. - ноќевање со појадок
За 1 дете до 15,99 год. - доплата
1 брачен кревет или два единечни + дополнително легло + можност за бебешко креветче.
Собите се од 1 - 4 спрат,  дел од овие соби се со заедничка тараса, и дел се без клима.

Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок, користење на отворен и покриен базен со минерална вода, термален басен, сауна, парна бања, фитнес, детски дел, безжичен интернет, паркинг, туристичка такса, данок.

Цените НЕ важат за периоди:
21-24.09;   22-26.12   и   29.12.2017-01.01.2018 г.


Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата НЕ важи за празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Bathroom phone
 • Climate control
 • Фен
 • Makeup/shaving mirror
 • Клима уред
 • Blackout drapes/curtains
 • Complimentary toiletries
 • Dial-up Internet access (surcharge)
 • Wi-Fi
 • Handheld showerhead
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Slippers
 • Поглед кон град
 • Direct-dial phone
 • ТВ
 • Приватно купатило
 • Бањарки
 • Wake-up calls
Број на соби
Дополнителни кревети

DBL stand. HB EUR €78
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

Цената е на ДЕН за 2 лица + 1 дете до 3,99 г. - полупансион

За 1 дете до 15,99 год. - доплата

1 брачен кревет или два единечни + дополнително легло + можност за бебешко креветче.

Собите се 1 - 4 спрат, дел од овие соби се со заедничка тараса, и дел се без клима.

Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

Во цената Е вклучено:
Ноќевање, појадок, вечера, користење на отворен и покриен базен со минерална вода, термален басен, сауна, парна бања, фитнес, детски дел, безжичен интернет, паркинг, туристичка такса, данок.

Цените НЕ важат за периоди:
21-24.09;   22-26.12   и   29.12.2017-01.01.2018 г.

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

Број на соби
Дополнителни кревети

DBL lux BB EUR €68
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

Цената е на ДЕН за 2 возрасни лица + 1 дете до 3,99 г. - ноќевање со појадок
1 брачен кревет или два единечни + дополнително легло + можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99
Собите се од 5 до 7 спрат

Во цената Е вклучено:
Ноќевање, појадок, користење на отворен и покриен базен со минерална вода, термален басен, сауна, парна бања, фитнес, детски дел, безжичен интернет, паркинг, туристичка такса, данок.

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата НЕ важи за празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Bathroom phone
 • Climate control
 • Фен
 • Makeup/shaving mirror
 • Клима уред
 • Blackout drapes/curtains
 • Complimentary toiletries
 • Dial-up Internet access (surcharge)
 • Wi-Fi
 • Handheld showerhead
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Slippers
 • Поглед кон град
 • Direct-dial phone
 • ТВ
 • Приватно купатило
 • Бањарки
Број на соби
Дополнителни кревети

Studio stand. BB EUR €98
Цена 1 Ноќи

Возрасни 3 Деца 2

Опис :

Цената е на ДЕН за
3 возрасни + 1 дете до 11,99 год. + 1 дете до 3,99 
или
2 возрасни + 2 деца до 11,99 год. + 1 дете до 3,99 год.
 

Студио стандард:
1 спална со еден брачен кревет, физички одделена (без врата)
дневна со кауч на развлекување и можност за бебешко креветче ( 1-4 спрат )

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок, користење на отворен и покриен базен со минерална вода, термален басен, сауна, парна бања, фитнес, детски дел, безжичен интернет, паркинг, туристичка такса, данок.

Цените НЕ важат за празници:
Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Access via exterior corridors
 • Bathroom phone
 • Climate control
 • Екстра крпи/постелнина
 • Фен
 • Makeup/shaving mirror
 • Blackout drapes/curtains
 • Complimentary toiletries
 • Wi-Fi
 • Handheld showerhead
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Slippers
 • Бањарки
 • Поглед кон град
 • Daily housekeeping
 • Direct-dial phone
 • ТВ
 • Приватно купатило
 • Бањарки
 • Wake-up calls
Број на соби
Дополнителни кревети

Studio stand. HB EUR €116
Цена 1 Ноќи

Возрасни 3 Деца 2

Опис :

Цената е на ДЕН за
2 возрасни + 2 деца до 11,99 год. + 1 дете до 3,99 год.
(можност за сместување 3-то возрасно лице на доп. легло со доплата)

Студио стандард:
1 спална со еден брачен кревет, физички одделена (без врата)
дневна со кауч на развлекување и можност за бебешко креветче ( 1-4 спрат )


Во цената Е вклучено:
Полупансион, користење на отворен и покриен базен со минерална вода, термален басен, сауна, парна бања, фитнес, детски дел, безжичен интернет, паркинг, туристичка такса, данок.

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата НЕ важи за празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Access via exterior corridors
 • Bathroom phone
 • Climate control
 • Екстра крпи/постелнина
 • Фен
 • Makeup/shaving mirror
 • Blackout drapes/curtains
 • Complimentary toiletries
 • Wi-Fi
 • Handheld showerhead
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Slippers
 • Бањарки
 • Поглед кон град
 • Daily housekeeping
 • Direct-dial phone
 • ТВ
 • Приватно купатило
 • Бањарки
 • Wake-up calls
Број на соби
Дополнителни кревети

APP lux BB EUR €110
Цена 1 Ноќи

Возрасни 3 Деца 2

Опис :

Цената е на ден за
3 возрасни + 1 дете до 11,99 г. + 1 дете до 3,99 г.
или
2 возрасни + 2 деца до 11,99 год. + 1 дете до 3,99 год.

Апартман Лукс:
1 спална за 2 лица + хол со тросед на развлекување за 2 деца до 11,99 г.  или за трет возрасен + 1 дете до 11.99г.
Има опција за бебешко креветче.


Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок, користење на отворен и покриен базен со минерална вода, термален басен, сауна, парна бања, фитнес, детски дел, безжичен интернет, паркинг, туристичка такса, данок.

Цените НЕ важат за празници:
Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 


Легенда:

APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Access via exterior corridors
 • Bathroom phone
 • Climate control
 • Екстра крпи/постелнина
 • Фен
 • Makeup/shaving mirror
 • Клима уред
 • Blackout drapes/curtains
 • Complimentary toiletries
 • Wi-Fi
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Slippers
 • Бањарки
 • Поглед кон град
 • Daily housekeeping
 • Direct-dial phone
 • ТВ
 • Приватно купатило
 • Бањарки
 • Wake-up calls
Број на соби
Дополнителни кревети

APP lux HB EUR €128
Цена 1 Ноќи

Возрасни 3 Деца 2

Опис :

Цената е на ДЕН за
2 возрасни + 2 деца до 11,99 г. + 1 дете до 3,99 г.
(можност за 3-то возрасно лице на доп. легло со доплата)

Апартман Лукс:
1 спална за 2 лица + хол со тросед на развлекување за 2 деца до 11,99 г.  или за трет возрасен + 1 дете до 11.99г.
Има опција за бебешко креветче.

Во цената Е вклучено:
Ноќевање, појадок, вечера, користење на отворен и покриен базен со минерална вода, термален басен, сауна, парна бања, фитнес, детски дел, безжичен интернет, паркинг, туристичка такса, данок.

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата НЕ важи за празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Access via exterior corridors
 • Bathroom phone
 • Climate control
 • Екстра крпи/постелнина
 • Фен
 • Makeup/shaving mirror
 • Blackout drapes/curtains
 • Complimentary toiletries
 • Wi-Fi
 • Handheld showerhead
 • Минибар
 • Сат.ТВ
 • Slippers
 • Бањарки
 • Поглед кон град
 • Daily housekeeping
 • Direct-dial phone
 • ТВ
 • Приватно купатило
 • Бањарки
 • Wake-up calls
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан