Детали

Опис


                      Цени за СОБА на ДЕН - полупансион

    сместување   услуга четврток-недела петок и сабота
 DBL lux     HB             76             92
 SGL lux     HB             58             61

          Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд 

Попусти, доплати
дете до 4 г - бесплатно
дете 4-12 г. на дополнително легло - 70%
дете 4-12 г. на редовно легло - 30%
возрасен на дополнително легло - 30%


Цените се на ден за СОБА
Цените НЕ ВАЖАТ заНационални и верски празници, разни манифестации...

Пирин Парк Хотел е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели 'Sharlopov Hotels' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда 'Eurospera Wellness', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свити

СПА:
сауна,
фитнес,
солариум,
масажа,
турска бања,
надворешен и внатрешен базен
детски базен,
финска сауна,
биосауна,
парни бањи – калдариум и лакониум,
ледена фонтана,
зона за релакс


Политика и услови

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Wi-Fi
Надворешен базен
Беспл. трансфер
СПА центар
Клима уред
Внатрешен базен
Патничко осигурување
Превоз
Приватен паркинг
Лежалки и крпи на базен
Додај во листата на желби
Pirin Park Цена/Ноќ
Сандански Цена €76
Одберете соба Ноќи 1
Број на соби
Дополнителни кревети

Двокреветна+доп.легло - лукс - полупансион EUR €76
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

Цената е за СОБА на ДЕН за 2 возрасни лица

за дете до 11,99 г. на дополнително легло - доплата
1 дете до 3,99 г. со 2 возрасни лица во соба - бесплатно 

1 брачен кревет или два единечни + дополнително легло

Услуга: полупансион

Во цената Е вклучено:
Ноќевање, појадок, вечера (од 01.05 вечерата се сервира на сет-мени)
Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по возен ред /до центар и обратно.
Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи.
Парк-градина со голем базен, детски базен и детско катче.
Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, и зона за релакс/ - БЕСПЛАТНО

Максимален капацитет на собата 2 возрасни + 1 дете до 11,99 г.

Цените НЕ важат за периоди:
21-24.09; 22-26.12 и 29.12.2017-01.01.2018 г.

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

Број на соби

Двокреветна+доп.легло - лукс - полупансион EUR €99
Цена 1 Ноќи

Возрасни 3 Деца 0

Опис :

Цената е за СОБА на ДЕН за 2 возрасни + 1 возрасен или дете над 12 г. на доп легло 

1 брачен кревет или два единечни + дополнително легло

Услуга: полупансион

Во цената Е вклучено:
Ноќевање, појадок, вечера (од 01.05 вечерата се сервира на сет-мени)
Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по возен ред /до центар и обратно.
Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи.
Парк-градина со голем базен, детски базен и детско катче.
Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, и зона за релакс/ - БЕСПЛАТНО


Максимален капацитет на собата 3 возрасни или 2 возрасни + 1 дете над 12 год

Цените НЕ важат за периоди:
21-24.09; 22-26.12 и 29.12.2017-01.01.2018 г.

 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

  • Фен
  • Клима уред
  • Wi-Fi
  • Минибар
  • Сат.ТВ
  • Direct-dial phone
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти