Детали

Опис

Нова година     - STOP SALE

Редовни цени    

 

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотелот Св. Никола се наоѓа во центарот на градот на главната пешачка улица. Располага со внатреен базен, спа центар, класичен ресторан, средоземноморски респоран, снек бар и пиано бар. 
 

Структура

SGL стандард:
единечен кревет
Макс. капацитет: 1 возрасен

SGL лукс:
единечен кревет, нова гарнитура
Макс. капацитет: 1 возрасен

DBL стандард:
Брачен кревет или два единечни
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

DBL лукс:
Брачен кревет или два единечни, нова гарнитура
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

Студио стандард:
еден брачен кревет и две фотељи на спуштање
Макс. капацитет: 3 возрасни лица + 1 дете до 12 год. 

Студио лукс:
еден брачен кревет и две фотељи на спуштање,  џакузи
Макс. капацитет: 3 возрасни лица + 1 дете до 12 год. 

 

Базени

 • Внатрешен базен со минерална вода и џакузи


Спа центар

 • зона за релаксација
 • сауна
 • римска бања
 • парна бања
 • солариум
 • фитнес центар
 • секаков вид на масажи, терапии и процедури 

 

Легенда

DBL - двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; BB - ноќевање со појадок; HB - полупансион.

Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифаќа рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Ресторан
Wi-Fi
Фитнес центар
СПА центар
Детско катче
Лифт
Внатрешен базен
Патничко осигурување
Превоз
Приватен паркинг
Лежалки и крпи на базен
Туристичка такса
Додај во листата на желби
Sveti Nikola Цена/Ноќ
Сандански Цена €32
Одберете соба Ноќи 1
Број на соби
Дополнителни кревети

Studio stand. BB EUR €75
Цена 1 Ноќи

Возрасни 3 Деца 1

Опис :

Цената е за 3 возрасни лица или 2 возрасни + 1 дете до 12 г.
Еден брачен кревет и две фотељи на спуштање
Максимум капацитет: 3 возрасни лица +1 дете до 12 г.

 

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата НЕ важи за празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Клима уред
 • Wi-Fi
 • Сат.ТВ
Број на соби
Дополнителни кревети

DBL lux BB EUR €50
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

Цената е за 2 возрасни лица

Брачен кревет или два единечни + дополнително легло
Максимум капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год

 

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата НЕ важи за празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Клима уред
 • Wi-Fi
 • Сат.ТВ
Број на соби
Дополнителни кревети

DBL stand. BB EUR €40
Цена 1 Ноќи

Возрасни 2 Деца 1

Опис :

Брачен кревет или два единечни + доп. легло
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год

 

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 ден.
Понудата НЕ важи за празници.

Види ги и другите дополнителни услуги ( клик на РЕЗЕРВИРАЈ СЕГА )  изберете си 

 

Легенда:
APP – апартман                                 RO - ноќевање
STD – студио                                      BB - ноќевање со појадок
QUAD - четирикреветна соба          HB - полупансион
TRPL - трикреветна соба                  FB - полн пансион
DBL - двокреветна соба                    AI - се вклучено        
SGL - едкокреветна соба                  UAI - ултра се вклучено


Услуга во соба :

 • Клима уред
 • Wi-Fi
 • Сат.ТВ
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан