Детали

Опис

СПА хотел ДВОРЕЦА се наоѓа во центарот на Велинград, сместен во еден од најубавите борови паркови, на 3 км од единствени на Балканот карстни извори "Клептуза", 

Во хотелот:

Лоби-бар,
Виенска слаткарница,
Бар-базен "Пештера",
Ресторан,
Ноќен бар "24 карати"
3 конференциски сали со капацитет од 120, 35, 20 места,
Бизнис центар со интернет пристап,
Копирни и факс услуги,
СПА центар, со висококвалификувани терапевти.


Во собите: 
106 модерно опремени соби, 8 еднокреветни /двокреветни соби - поткровје тип, 16 двокреветни соби тип пентхаус, 60 двокреветни стандардни соби, 13 мали апартмани, 3 стандардни апартмани и 1 претседателски, од кои 74 соби за непушачи, како и 10 соби за лица со инвалидитет.

Секоја соба во хотелот е опремен со телевизор, мини бар, телефон, сеф, фен, локално регулирање на температурата во собите - климатизација, постојано тече минерална вода, тоалет со када а во некои од нив и туш кабини. Секоја соба не е со балкон


Важна напомена !
За престој повеќе од 5 ноќевања -5%
За престој повеќе од 10 ноќевања -15%


                           Цените се на ден за СОБА

  сместување           услуга      цена   
 DBL-мансарда     BB         77 €
 DBL- стандард     BB     87 €
 DBL - лукс     BB    107 €
 SGL     BB     51 €
 APP - мал     BB    179 €
 APP - де лукс     BB    205 €

      Цени во , плаќање во денари  по курс 1 = 62 мкд


Цените се за соба и вклучуваат:

 • ноќевање со појадок (шведска маса) ;
 • користење на внатрешен и надворешен минерални базени,
 • џакузи - надворешно,
 • фитнес,
 • сауна,
 • турска бања
 • парна бања,
 • паркинг,
 • интернет,  
 • туристичка такса.


Попусти:

 • Дете до  4 г. - бесплатно
 • Дете или возрасен на дополнително легло во двокреветна стандард соба плаќа 16. (ноќевање со појадок);
 • Дете или возрасен на дополнително легло во двокреветна двокреветна лукс соба плаќа 16 (ноќевање со појадок);
 • Дете од 4-12 г. на редовно легло плаќа 50% од цената на редовното легло    Доплата: (цените се за 1 лице)

 • ручек - 12€ за возрасен и 6€  за дете од 4 до 12 г .;
 • вечера – 17€ за возрасен и 8€ за дете од 4 до 12 г .;
 • полн пансион – 26€ за возрасен и 14€ за дете од 4-12 г.


* Информација за сместување:  максималниот број гости во соба

 • во еднокреветна соба 1 лице
 • во мансарда соба 2 лица
 • во двокреветна стандард соба 2+1 дополнително легло
 • во мал апартман 2+1 дополнително легло
 • во апартман  4 лица
 • во апартман делукс  5 лица

   
 • Легенда
  SGL    еднокреветна
  DBL    двокреветна
  APP   апартман
   BB   ноќевање со појадок
   HB   полупансион

Политика и услови

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Додај во листата на желби
Dvoreca
Велинград
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти