Детали

Опис

Гранд Хотел Велинград е лоциран на живописен рид во населбата Чепино на истоимениот град.  
Добитник на наградата за најдобар СПА хотел на Балканот од 47-тиот конгрес на Меѓународната асоцијација на хотели и ресторани (IHRA) во Белград.
Адреса: Велинград 4600, Бугарија, Велинград

Хотелот има вкупно 82 соби: 
12 стандардни, 50 Делукс, 5 гранд Делукс, 4 апартмани тип Џуниор, 4 Делукс апартмани, 5 ВИП апартмани со пространа бања со посебна туш кабина и џакузи и 2 претседателски апартмани.                            цените се по СОБА на ден

           сместување                 1 ноќ        за 2-3 ноќи   
 DBL стандард       97 €         82 €
 DBL де лукс     107 €         90 €
 DBL гранд де лукс     117 €       100 €
 APP јуниор     147 €       124 €
 APP де лукс     164 €       138 €
 VIP апп     184 €       156 €

       цени во ЕУР се плаќа во денари 1 ЕУР - 62 МКД

 

 

цените вклучуваат:

Ноќевање со појадок
Базен со полу-олимписки димензии со минерална вода,
Детски базен,
Џакузи со минерална вода,
Надворешен базен
Фитнес
Користење на сауна парк - парна бања,
Финска сауна,
Био-сауна,
Ледена соба, 
Топли лежалки,
Вулканска соба зона за релаксација
Бесплатен безжичен интернет

Сеф во соба
Паркингцената НЕ вклучува

Туристичка такса 1 еур на ден по лице (плаќаат и деца)
Патничко осигурување
Неспомнати трошоци на патникот


попусти за деца:
До 5,99 г. - бесплатно сместување во собите (ноќевање со појадок).
До 11,99 г. бесплатно сместување во апартман на дополнително легло (ноќевање со појадок).
Од 6-11,99 г. на доп. легло во соба, 70% попуст од редовната цена .
До 11,99 г. на редовно легло во соба, 30% попуст од редовната цена .
Попуст за сместување во 1/1 соба 7 еур на ден (ноќевање со појадок)
Намалувањето не важи за апартмсаните.

доплата:
Возрасен на дополнително легло 20 еур на ден (ноќевање со појадок)

Цените не важат за деновите на национални и државни празници.
Суми за искажани, но не консумира услуги не се враќаат.

легедна
SGL  -  еднокреветна соба
DBL  - двокреветна соба
APP - апартман
BB – ноќевање со појадок
HB - полупансион
Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Додај во листата на желби
Grand Hotel
Велинград
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти