Детали

Опис

Балнео спа хотел Свети Спас најновиот пет ѕвезди балнеокомплекс во Велинград, целосно напојување со минерална вода.
Хотелот се наоѓа на крајот на градот, во долината на реката Чепинска. Блиску до хотелот е најголемиот минерален извор во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстни извори Клептуза - најголемиот карстен извор на Балканот.

 

Сместување:
Хотелот располага со 105 двокреветни соби, 4 ВИП студиa и 115 луксузни апартмани - атрактивни како дизајн, со поглед кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени се со ЛЦД телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефон во бања и соба, бања со туш / када, фен. ВИП студиата имаат дополнително - диван. Апартманите се состојат од две простории - спална и дневна. Располагаат со бања со када и тераса.

 

http://svetispas.com

 

 

цените се по СОБА на ден

     сместување     BB        HB        FB   
 DBL стандард  92 €  118 €  138 €
 SGL стандард  74 €   94 €  110 €
 STD со џакузи  118 €  144 €  164 €
 APP мансарда  108 €  134 €  154 €
 APP  118 €  144 €  164 €
 трет возрасен    8 €   21 €   32 €
 второ дете 6-12 г.    5 €   14 €   18 €

цените се во ЕУР се плаќа во денари 1 ЕУР = 62 МКД

 

Цените се за СОБА (за 2 или 3 лица) и вклучуваат: 
BB ноќевање со појадок / НВ појадок и вечера / FB појадок, ручек и вечера; - по избор
користење на внатрешен базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, детски базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона, детска сала за игри; интернет; паркинг.

попусти:
деца до 6 год. - бесплатно;
прво дете 6-12 год. со двајца возрасни бесплатно
второ дете 6-12 год. во апартман плаќа (цени во табелата);
еден возрасен со едно дете до 12 г. плаќа цена за еднокреветна соба + доплата за дете од 6-12 год.

Попусти за подолг престој:
- 1 ноќевање во делник (недела - четврток) - 30% попуст
- 2 ноќевања - 10% попуст
- 3 - 4 ноќевања - 15% попуст
- 5 - 6 ноќевања - 20% попуст
- 7 - 9 ноќевања - 25% попуст
- 10 - 13 ноќевања - 30% попуст
- 14 и повеќе ноќевања - 35% попустЛегенда

DBL - двокреветна соба
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
STD - студио
BB - ноќевање со појадок
HB - полупансион ( појадок и вечера )
FB - полн пансион ( појадок, ручек и вечера )


Политика и услови

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Додај во листата на желби
Sveti Spas
Велинград
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти