Детали

Опис


 Ценовник 14.11.2018 - 28.12.2018    


 Ценовник 02.01.2019 - 03.03.2019    

 

 

Балнео спа хотел Свети Спас најновиот пет ѕвезди балнеокомплекс во Велинград, целосно напојување со минерална вода.
Хотелот се наоѓа на крајот на градот, во долината на реката Чепинска. Блиску до хотелот е најголемиот минерален извор во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстни извори Клептуза - најголемиот карстен извор на Балканот.

 

Сместување:
Хотелот располага со 105 двокреветни соби, 4 ВИП студиa и 115 луксузни апартмани - атрактивни како дизајн, со поглед кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени се со ЛЦД телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефон во бања и соба, бања со туш / када, фен. ВИП студиата имаат дополнително - диван. Апартманите се состојат од две простории - спална и дневна. Располагаат со бања со када и тераса.
http://svetispas.com

 

 

 


Политика и услови

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Додај во листата на желби
Sveti Spas
Велинград
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти