Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата
        Цените се за наем на студио или апартман 

      термини          ноќи    STD 3     APP 4     STD 5   
13.05 – 20.05 7 59 79 99
20.05 – 27.05 7 69 89 109
27.05 – 03.06 7 89 109 129
03.06 – 10.06 7 129 149 169
10.06 – 17.06 7 199 219 239
17.06 – 24.06 7 263 297 322
24.06 – 01.07 7 314 339 373
01.07 – 08.07 7 322 365 382
08.07 – 15.07 7 339 373 407
15.07 – 22.07 7 339 373 407
22.07 – 29.07 7 339 373 407
29.07 – 05.08 7 339 373 407
05.08 – 12.08 7 339 373 407
12.08 – 19.08 7 339 373 407
19.08 – 26.08 7 305 339 382
26.08 – 02.09 7 237 271 305
02.09 – 09.09 7 195 220 254
09.09 – 16.09 7 93 118 152
16.09 – 23.09 7 67 * 84 * 110 *
23.09 – 30.09 7 59 * 76 * 93 *

        Цени во €, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд

 

Вила Vrahos се наоѓа во Афитос, најубавото гратче на Халкидики кое се разликува по архитектурата, камените куќи, традиционалните таверни и улиците со калдрма. Водата е кристално чиста и топла, а плажите песочни, што го прави одличен избор за семејства, млади луѓе, парови.


Плажа
На 1 км од песочна плажа (се препорачува одење со автомобил). 


Опис на објектот
Во склопот на вилата има одлична таверна и симпатична кафетерија и сопствен паркинг. Студијата и апартманите се опремени со кујна, фрижидер, клима и прекрасни тераси со поглед на море.

STD 3: еден брачен кревет и еден единечен.
APP 4: кујна, спална со брачен кревет, уште една спална со два единечни кревети.
APP 5: кујна, спална со брачен кревет и единечен, уште една спална со два единечни кревети.


Цените за превозот се за 1 лице
Во цената НЕ Е вклучен превоз, повратен билет:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

Скопје (Дрводекор) 35€  
Штип (пред пошта) Трансфер до Велес 40€
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово 40€ 
Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ 
Неготино (бензинска Неготино) 35€ 
Удово (бензинска Удово) 35€ 
Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 

Битола (спортска Сала) 30€
Прилеп (бензинска Салида) - Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола 35€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола 35€ 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола 35€ 
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ 

 

Деца 2-11,99 г. попуст 15  од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно
Лица постари од 63 г. - попуст од 10

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор) 
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)
05:40 h Удово (бензинска Удово) 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)


Време на поаѓање од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( спортска Сала ) 
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) Трансфер до Битола 
02.15 h Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола

 


Поаѓање од Грција:  (локално време)

15:00 h , ( 14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h , ( 14:15 h мак.време) Сивири
15:30 h , ( 14:30 h мак.време) Калитеа
16:00 h , ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
16:15 h , ( 15:15 h мак.време) Геракини
16:45 h , ( 15:45 h мак.време) Неа Флогита


Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Клима уред
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Додај во листата на желби
Вила VRAHOS Цена/Ноќ
Афитос Цена €43.57
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан