Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата

 

 Цените се за наем на студио за 7 ноќевања

Период Ноќевања 1/2 студио 1/4 студио 
23.05 - 30.05.2017 7 49 * 59 *
30.05 - 06.06.2017 7 59 * 69 *
06.06 - 13.06.2017 7 79 * 99 *
13.06 - 20.06.2017 7 109 119
20.06 - 27.06.2017 7 179 209
27.06 - 05.07.2017 8 199 249
05.07 - 13.07.2017 8 249 279
13.07 - 21.07.2017 8 289 319
21.07 - 29.07.2017 8 329 359
29.07 - 06.08.2017 8 329 359
06.08 - 14.08.2017 8 329 359
14.08 - 22.08.2017 8 329 359
22.08 - 29.08.2017 7 269 289
29.08 - 05.09.2017 7 219 239
05.09 - 12.09.2017 7 179 199
12.09 - 19.09.2017 7 99 119
19.09 - 26.09.2017 7 69 79

Цени во € плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Вилата се наоѓа во центар на Амудија, мало рибарско место на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Ammoudia е мирно место сестено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

 

Плажа

300 метри од прекрасната плажа со бела песок.

 

Опис на објектот

Вилата располага со 10 просторни соби, со приватен тоалет и балкон и мини кујна со прибор за готвење и јадење, клима (со доплата на лице место 5еур на ден) Сите наши соби се наоѓаат на приземје. До реката е на далечина од 430м каде се наоѓаат рибните ресторани, таверни и продавници. 

 

Во цената не е вклучен превоз, повратен билет:


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос :
Скопје (Дрводекор)  45€ 
Штип (пред пошта) – Трансфер до Велес 50€ 
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€ 


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос :

Битола (спортска Сала)  40€ 
Прилеп (бензинска Лукоил ) – Трансфер до Битола  45€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  45€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 45€ 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола 45€ 
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 45€ по лице


Деца до 1,99 г. бесплатно
Деца 2-11,99 г. попуст 15€ од редовната цена
Лица над 63 г. попуст 10 € од редовната цена


Време на поаѓање превоз Врахос :

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија)
12:45 h Штип (пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска Лукоил)
04:00 h Битола (спортска Сала)
03.15 h Ресен (автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)


За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термините обележани со се промотивни и не подлежат на попуст.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Wi-Fi
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Villa IONIO Цена/Ноќ
Амудија Цена €41.12
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти