Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата          Цените се за наем на студио за 7 ноќевања

    термини           ноќи     STD 3   STD 4   STD 2   STD 3   APP 4 
приз. приз. спрат спрат спрат
21.05 - 28.05 7 79 * 89 * 69 * 79 * 149 *
28.05 - 04.06 7 99 * 119 * 99 * 99 * 189 *
04.06 - 11.06 7 129 169 119 129 269
11.06 - 18.06 7 209 229 209 219 339
18.06 - 25.06 7 269 279 269 289 369
25.06 - 02.07 7 289 309 289 299 439
02.07 - 09.07 7 319 329 309 329 449
09.07 - 16.07 7 359 379 359 369 499
16.07 - 23.07 7 399 419 399 419 499
23.07 - 30.07 7 399 419 399 419 499
30.07 - 06.08 7 399 419 399 419 499
06.08 - 13.08 7 399 419 399 419 499
13.08 - 20.08 7 399 419 399 419 499
20.08 - 27.08 7 369 389 369 379 449
27.08 - 03.09 7 329 349 329 359 369
03.09 - 10.09 7 249 259 249 259 299
10.09 - 17.09 7 209 229 209 219 249
17.09 - 24.09 7 139 * 159 * 139 * 149 * 159 *
24.09 - 01.10 7 79 * 89 * 69 * 79 * 119 *

         Цени во плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Вилата се наоѓа на 500 метри од центарот на Ханиоти, живописно место на само 60 минути возење од Солун. Ханиоти е место кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој за сите возрасти, има голем број бутици, продавници, бројни ресторани и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, а и модерни барови кои нудат вечерна забава за младите. Местото се карактеризира со кристално чиста вода, зеленило и пријателски расположени жители.


Плажа
50 метри од градската плажа, 200 метри од бич барот Молос. 


Опис на објектот
Вилата располага со двокреветни, трокреветни студија, апартмани и мезонети, опремени со основни елементи и прибор за готвење, тоалет, тераса, ТВ и клима. 

STD 3 приземје: мезонет на два спрата, брачен кревет на првиот спрат со кујна, еден единечен кревет на вториот спрат.
STD 4 приземје: мезонет на два спрата, три единечни (или брачен и единечен) на првиот спрат со кујна, еден единечен кревет на вториот спрат.
STD 2 спрат: на поткровје, студијата се малку накосо, два единечни кревети и кујна, пониска тераса.
STD 3 спрат: на поткровје, студијата се малку накосо, еден брачен и еден единечен кревет (или три единечни) и кујна, пониска тераса.
APP на спрат: 1 спрат, една соба со кујна и два единечни кревети, посебна спална со два единечни кревети.


Цените за превозот се за 1 лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ 
Штип (пред пошта) - Трансфер до Велес - 40
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово - 40€
Велес (бензинска мотел Македонија) - 35
Неготино (бензинска Неготино) - 35
Удово (бензинска  Удово) - 35
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) - 35€ 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 

Битола (Пред спортска Сала) 30€
Прилеп (бензинска Салида) Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 35
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 35€ 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола 35
Ресен (автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€  

 

Деца 2-11,99 г. попуст 15€ од редовната цена
Деца до 1,99 г. бесплатно
Лица постари од 63 г. попуст од 10 € 


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
попустите не може да се комбинираат
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (Недела)

03:40 h Штип (пред пошта) - Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)
05:40 h Удово (бензинска Удово)
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики: 

04:00 h Битола ( спортска Сала )
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) - Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  - Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција: (локално време)

15:15 h , ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h , ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h , ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h , ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h , ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Клима уред
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Превоз
Додај во листата на желби
Вила VERGINA Цена/Ноќ
Ханиоти Цена €52.71
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти