Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата   Цените се дадени за наем на студио

      термини        ноќи   STD 3
сутерен  
  STD 3     STD 4     STD 5  
21.05 – 28.05 7 49 * 49 * 59 * 79 *
28.05 – 04.06 7 99 * 119 * 129 * 159 *
04.06 – 11.06 7 129 139 159 189
11.06 – 18.06 7 209 219 249 269
18.06 – 25.06 7 259 279 289 299
25.06 – 02.07 7 269 289 299 329
02.07 – 09.07 7 299 309 329 349
09.07 – 16.07 7 319 329 349 379
16.07 – 23.07 7 349 359 369 419
23.07 – 30.07 7 349 359 369 419
30.07 – 06.08 7 349 359 369 419
06.08 – 13.08 7 349 359 369 419
13.08 – 20.08 7 349 359 369 399
20.08 – 27.08 7 259 269 289 349
27.08 – 03.09 7 219 229 249 259
03.09 – 10.09 7 159 169 179 199
10.09 – 17.09 7 119 * 129 * 139 * 159 *
17.09 – 24.09 7 69 * 79 * 89 * 99 *
24.09 – 01.10 7 49 * 59 * 59 * 79 *

  Цени во , плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Вилата се наоѓа блиску до центарот на Калитеа, место со најубавата плажа на Касандра и најбогатиот ноќен живот на краците. Градот со многубројните бутици, продавници, таверни, барови и ноќни клубови се наоѓа над прекрасната плажа до која треба да се спуштите по удолницата или скалите кои водат до неа. Омилено место за одмор меѓу младите.


Плажа
500 метри од прекрасна, широка, песочна плажа. 


Опис на објектот
Студијата располагаат со со кујна, wc, клима (вклучена во цената), ТВ и балкон.

STD 3: брачен кревет и еден единечен.
STD 4: брачен кревет и два единечни
STD 5: брачен кревет и три единечни

 

Цените за превозот се за 1 лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ 
Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово - 40€
Велес (бензинска мотел Македонија) - 35
Неготино (бензинска Неготино) - 35
Удово (бензинска  Удово) - 35
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) - 35€ 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 

Битола (Пред спортска Сала) - 30€
Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола  - 30€
Струга (Хотел Дрим)Трансфер до Битола 35
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€ 
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€  

 

Деца 2-11,99 г. попуст 15€ од редовната цена
Деца до 1,99 г. бесплатно
Лица постари од 63 г. попуст од 10 € 


 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
* попустите не може да се комбинираат
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ

 


ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики: 

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  - Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција: 

15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Клима уред
Патничко осигурување
Превоз
Додај во листата на желби
Вила DIMITRA Цена/Ноќ
Калитеа Цена €37
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти