Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата


 

          Цените се по лице за 7 полупансиони во €

    термини         ноќи     по лице    3то лице   4то лице 
15.06 – 22.06 7 219 * 115 * 115 *
22.06 – 29.06 7 249 * 130 * 130 *
29.06 – 07.07 8 319 159 159
07.07 – 15.07 8 369 179 179
15.07 – 23.07 8 399 199 199
23.07 – 31.07 8 399 199 199
31.07 – 08.08 8 399 199 199
08.08 – 16.08 8 399 199 199
16.08 – 24.08 8 399 199 199
24.08 – 31.08 7 329 159 159
31.08 – 07.09 7 259 139 139
07.09 – 14.09 7 209 * 119 * 119 *
14.09 – 21.09 7 199 * 109 * 109 *

        Цени во € плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Хотелот се наоѓа во на 3 км од Канали, на прекрасниот брег на Превеза на јонско море. Долги и широки песочни плажи, идеални за мирен, релаксирачки одмор.


Плажа
Сопствена широка песочна плажа пред самиот хотел. 


Опис на објектот 
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина. 

Во собите :
клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

1/2: еден брачен кревет или два единечни
1/3: еден брачен кревет и еден единечен


Услуга
Полупансион
- доручек и вечера на шведска маса


Напомена:
Цените се дадени по лице - минимум 2 лица плаќаат во соба
Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
Трет и четврт возрасен плаќаат според табелата

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПРЕВОЗ (повратна карта) и ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ 

01:00 h Скопје (Дрводекор) 45€
12:40 h Штип (паркинг пред пошта) до Велес 50€
01:45 h Велес (бензинска, мотел Македонија) 45€
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол, Дреново) 45€

04:00 h Битола (спортската сала) 40€
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил) 45€
02.15 h Струга (Хотел Дрим) до Битола 55€
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) до Битола 45€
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) до Битола 45€
03.15 h Ресен (автобуска станица) до Битола 45€


Деца до 1,99 години: бесплатно
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 евра од редовната цена
Лица над 63 години: Попуст 10 евра од редовната цена

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезoна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Ресторан
Wi-Fi
Надворешен базен
Клима уред
Приватна плажа
Лежалки на базен
Чадор и лежалки на плажа
Патничко осигурување
Превоз
Приватен паркинг
Додај во листата на желби
Хотел POSEIDON Цена/Ноќ
Канали Цена €0
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти