Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата


       
Цените се дадени за наем на студио/апартман

      термини         ноќи  

  STD 3  
лукс 

   STD 4   

STD 4
   лукс   

    APP 2+2   
25.05 – 01.06 7 49 * 69 * 79 * 79 *
01.06 – 08.06 7 89 * 99 * 109 * 119 *
08.06 – 15.06 7 109 119 129 149
15.06 -22.06 7 139 139 159 189
22.06 – 29.06 7 239 239 249 289
29.06 – 07.07 8 269 269 289 329
07.07 – 15.07 8 299 299 349 399
15.07 – 23.07 8 349 349 369 429
23.07 – 31.07 8 389 389 399 449
31.07 – 08.08 8 399 399 409 479
08.08 – 16.08 8 399 399 409 479
16.08 – 24.08 8 399 399 409 479
24.08 – 31.08 7 309 309 329 389
31.08 – 07.09 7 199 199 209 279
07.09 – 14.09 7 169 169 199 229
14.09 – 21.09 7 109 * 109 * 119 * 169 *
21.09 – 28.09 7 69 * 79 * 99 * 129 *

     Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Вилата се наоѓа во центарот на Канали, мало место на брегот на јонското море кое има прекрасна пространа песочна плажа. Многу слично на Врахос, ова место го препорачуваме за мирен, релаксирачки одмор.


Плажа
50 метри од долга, широка, песочна плажа.


Опис на објектот
Вилата има прекрасен голем двро со маслинови дрвја, простор со лулашки за деца, скара на отворено и летниковци. Сите студиа се опремени со  телевизор, клима (5еур на ден), кујна и wc, студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса и се од пониска категорија од реновираните студија.


STD 3: еден брачен кревет и еден единечен
STD 4: еден брачен кревет и два единечни
APP 2+2: два единечни кревети во кујната и спална со два единечни кревети (или брачен)
Капацитет 4 возрасни и едно дете до 6 години)

 

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен превоз до Каналис чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Каналис:

Скопје
 (Дрводекор) - 45€ по лице 
Штип (пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице
Велес (бензинска мотел Македонија) - 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Каналис:

Битола (спортска Сала) - 40€ по лице
Прилеп (бензинска Luk Oil) - Трансфер до Битола  - 45€ 
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Ресен (автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице 

 

Деца до 1,99 г. бесплатно
Деца 2-11,99 г. попуст 15 € од редовната цена
Лица над 63 г. попуст 10 € од редовната цена

 

Време на поаѓање за Каналис:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил) 
04:00 h Битола (спортска Сала) 
03.15 h Ресен (автобуска станица) - Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) 
02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65)
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
Патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на и ТА ТУРИСТ.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Патничко осигурување
Превоз
Приватен паркинг
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила MARGARITA Цена/Ноќ
Канали Цена €49
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти