Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата

 

             
                  Цените се за наем на студио

           термини              ноќи           STD 3               STD 4       
25.05 - 01.06 7 59  59 
01.06 - 08.06 7 69  69 
08.06 - 15.06 7 99  109 
15.06 - 22.06 7 139 149
22.06 - 29.06 7 219 229
29.06 - 07.07 8 279 289
07.07 - 15.07 8 309 319
15.07 - 23.07 8 409 419
23.07 - 31.07 8 409 419
31.07 - 08.08 8 409 419
08.08 - 16.08 8 409 419
16.08 - 24.08 8 409 419
24.08 - 31.08 7 319 329
31.08 - 07.09 7 239 249
07.09 - 14.09 7 189 199
14.09 - 21.09 7 99 * 109 *
21.09 - 28.09 7 59 * 69 *

   Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување. 
Вилата Porto Fino е во Никиана, мало рибарско место со идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, а близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави. Има три поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плажи на кои можете да уживате под природни сенки, а и автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус.


Плажа
30 метри од градската песочна плажа.


Опис на објектот
Сите студија се опремени со  кујна, клима (доплата 3 на ден), телевизор и тераса со страничен поглед кон море, исто така вилата има и голем двор со тревна површина каде има скара и фурна кои гостите можат да ги користат.


STD 3: еден брачен кревет и еден единечен
STD 4: еден брачен и два единечни кревети на спрат

 

Цените обележани со * се промо
Цените за превоз се за 1 лице
Клима уредот НЕ Е вклучен во цената 
Во цената НЕ Е вклучен превоз:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада 

Скопје (Дрводекор) 45€
Штип (пред пошта) Трансфер до Велес 50 
Велес (бензинска мотел Македонија) 45 
Битола (спортска сала) 40€ 
Прилеп (бензинска Лук Оил) Трансфер до Битола 45€ 
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 45 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 45 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола 45 
Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола 45 


Деца од 2 до 11,99 г. попуст 10€
Деца до 1,99 години бесплатно

 
Време на поаѓање Лефкада:

01:00 h Скопје 
(Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес 
(бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
00:45 h Штип
(пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци
(бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп
(бензинска Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 h Битола 
(спортска сала)
03.15 h Ресен 
(автобуска станица)  трансфер до Битола
02:30 h Охрид
(бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга 
(Хотел Дрим) трансвер до Битола
02:45 h Кичево
(бензинска Пуцко Петрол) 

 

Поаѓање од Грција:  локално време

13:30 h , ( 12:30 h мак.време) Нидри
13:45 h , ( 12:45 h мак.време) Никиана
14:30 h , ( 13:30 h мак.време) Агиос Никитас
15:00 h , ( 14:00 h мак.време) Катизма
 
 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (3 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила PORTO FINO Цена/Ноќ
Лефкада Цена €51.12
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти