Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата

 

                 Цените се за наем на студио

       термини           ноќи            STD 2                  STD 3         
20.05-27.05 7   45 €   59 €
27.05-03.06 7   79 €   89 €
03.06-10.06 7   89 € 114 €
10.06-17.06 7 149 € 184 €
17.06-24.06 7 159 € 194 €
24.06-01.07 7 189 € 224 €
01.07-08.07 7 219 € 244 €
08.07-15.07 7 239 € 284 €
15.07-22.07 7 269 € 304 €
22.07-29.07 7 269 € 304 €
29.07-05.08 7 269 € 304 €
05.08-12.08 7 269 € 304 €
12.08-19.08 7 269 € 304 €
19.08-26.08 7 239 € 274 €
26.08-02.09 7 179 € 204 €
02.09-09.09 7 119 € 154 €
09.09-16.09 7   79 € 104 €
16.09-23.09 7   59 €   74 €

     Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.
     Цените означени со * се промо цени
     На Промо цените не следува попуст.
     Цената за превоз е за 1 лице

 

Вилата е сместена на главнта улица во Лептокарија, град на Олимписката ривиера на само 200 км од македонската граница. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители. Препорачано за фамилијарен одмор. 


Плажа
50 метри од градската песочна плажа.


Опис на објектот
Секое студио е опремено со модерно опремена кујна, ВЦ, ТВ и клима (доплата 5€ на ден).


STD 2 / STD 3 - сите студија се исти и имаат три единечни кревети.


Напомена :
Клима уредот НЕ Е вклучен во цената. (се доплаќа во вилата 5€ на ден)


Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет :


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
Штип (пред пошта) до Велес 40€ 
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) до Удово 40€ 
Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ 
Неготино (бензинска Неготино) 35€ 
Удово (бензинска Удово) 35€ 
Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (спортска Сала) 30€ 
Прилеп (бензинска Салида)  до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) до Битола 35€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол)  до Битола 35€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) до Битола 35€ 
Ресен (автобуска станица)  до Битола 30€ 


Деца од 2 до 11,99 г: попуст 10 €
Деца до 1,99 г. бесплатно
Возрасни лица над 63 г. попуст 10 €


Време на поаѓање од Скопје за Пиериа (Сабота) :

03:40 h Штип (пред пошта) до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) - до Удово
05:40 h Удово (бензинска Удово) 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)


Време на поаѓање од Битола за Пиериа :

04:00 h Битола (спортска сала)
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим) до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)  до Битола
03.15 h Ресен (автобуска станица) до БитолаПоаѓање од Грција: 
15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) 


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

За уплата на два или повеќе термини 7% попуст
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТУРИСТ


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила DANOS Цена/Ноќ
Лептокарија Цена €34.14
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти