Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата              Цените се за наем на студио

  термини   

    ноќи     STD 2 

  STD 3  

20.05 - 27.05 7 45 * 59 *
27.05 - 03.06 7 79 * 89 *
03.06 - 10.06 7 89 * 114 *
10.06 - 17.06  7  149 184
17.06 - 24.06 7 159 194
24.06 - 01.07 7 189 224
01.07 - 08.07 7 219 244
08.07 - 15.07 7 239 284
15.07 - 22.07 7 269 304
22.07 - 29.07 7 269 304
29.07 - 05.08 7 269 304
05.08 - 12.08 7 269 304
12.08 - 19.08 7 269 304
19.08 - 26.08 7 239 274
26.08 - 02.09 7 179 204
02.09 - 09.09 7 119 154
09.09 - 16.09 7 79 * 104 *
16.09 - 23.09 7 59 * 74 *

     Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.
     Цените означени со * се промо цени
     На Промо цените не следува попуст.
     Цената за превоз е за 1 лице


 

Вилата е сместена во централниот дел на Лептокарија, град на Олимписката ривиера на само 200 км од македонската граница. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители. Препорачано за фамилијарен одмор


Плажа
150 метри од градската песочна плажа.


Опис на објектот
Сите студија располагаат со две тераси (една на влезот, една од страна на спалната соба), кујните се одвоени од спалните соби. Секое студио е опремено со модерно опремена кујна, ВЦ, ТВ, клима (доплата 5€ на ден) и WI-FI.


STD 2 / STD 3 - сите студија се исти, со три единечни кревети и кујна. 


Напомена :
Клима уредот НЕ Е вклучен во цената. (се доплаќа во вилата 5€ на ден)


Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет :


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
Штип (пред пошта) - Трансфер до Велес – 40€ 
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 40€ 
Велес (бензинска мотел Македонија) - 35€ 
Неготино (бензинска Неготино) - 35€ 
Удово (бензинска Удово) - 35€ 
Граничен премин (бензинска Шимов) – 35€ 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (спортска Сала) – 30€ 
Прилеп (бензинска Салида) - Трансфер до Битола -30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 35€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35€ 
Ресен (автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ 


Деца од 2 до 11,99 г: попуст 10 €
Деца до 1,99 г. бесплатно
Возрасни лица над 63 г. попуст 10 €


Време на поаѓање од Скопје за Пиериа (Сабота) :

03:40 h Штип (пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово
05:40 h Удово (бензинска Удово) 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)


Време на поаѓање од Битола за Пиериа :

04:00 h Битола (спортска сала)
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
03.15 h Ресен (автобуска станица)-Трансфер до БитолаПоаѓање од Грција: 
15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралија


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

За уплата на два или повеќе термини 7% попуст
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТУРИСТ


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Wi-Fi
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила VASILIS Цена/Ноќ
Лептокарија Цена €34.14
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти