Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата


 

                Цените се за НАЕМ на студио

         Термини         Ноќи          STD 2               STD 3       
10.06 – 19.06 9 189 236
19.06 – 28.06 9 204 249
28.06 – 07.07 9 243 288
07.07 – 16.07 9 299 334
16.07 – 25.07 9 345 395
25.07 – 03.08 9 345 395
03.08 – 12.08 9 345 395
12.08 – 21.08 9 345 395
21.08 – 30.08 9 299 334
30.08 – 09.09 10 263 298

Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Вилата е сместена во централниот дел на Лептокарија, град на Олимписката ривиера на само 200 км од македонската граница. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители. Препорачано за фамилијарен одмор. 


Плажа
150 метри од градската песочна плажа.


Опис на објектот
Сите студија располагаат со две тераси (една на влезот, една од страна на спалната соба), кујните се одвоени од спалните соби. Секое студио е опремено со модерно опремена кујна, ВЦ, ТВ, клима (доплата 5€ на ден) и WI-FI.


STD 2 / STD 3 - сите студија се исти, со три единечни кревети и кујна. 


За смените НЕ нудиме организиран превоз.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Wi-Fi
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила VASILIS - 9 ноќи Цена/Ноќ
Лептокарија Цена €0
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти