Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата
             Цените се за наем на студио или апартман

    термини      ноќи        STD 3         APP 4 (1 спална)  
20.05-27.05 7 80 * 100 *
27.05-03.06 7 120 * 130 *
03.06-10.06 7 140 * 150 *
10.06-17.06 7 160 * 200 *
17.06-24.06 7 190 240
24.06-01.07 7 270 300
01.07-08.07 7 290 340
08.07-15.07 7 310 360
15.07-22.07 7 330 400
22.07-29.07 7 350 420
29.07-05.08 7 350 420
05.08-12.08 7 350 420
12.08-19.08 7 330 380
19.08-26.08 7 310 360
26.08-02.09 7 290 340
02.09-09.09 7 180 240
09.09-16.09 7 130 * 180 *
16.09-23.09 7 110 * 140 *
23.09-30.09 7 100 * 120 *

      Цени во , плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

House Lithea се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на првиот крак Касандра на околу 60 км оддалечено од Солун, а 150 км од македонската граница. Малечко селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор. Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.


Плажа
Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња. 


Опис на објектот 
Вилата е составена од два објекти А и Б. Располага со трокреветни студија и четворокреветни апартмани. 

За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа - гратис. 

Студио 1/3:
Во една просторија кујна и три стандардни кревети.
Апартман 1/4: Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети. Цените за превозот се за 1 лице
Цените обележани со * се промо, нема попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз. повратен билет чини:


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

Скопје (Дрводекор) 35€ 
Штип (пред пошта) - Трансфер до Велес 40€
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово 40€
Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ 
Неготино (бензинска Неготино) 35€
Удово (бензинска Удово) 35€
Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 

Битола (спортска Сала) 30€
Прилеп (бензинска Салида) - Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола 35€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола 35€ 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола 30€ 

 

Деца 2-11,99 г. попуст 15  од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно
Лица постари од 63 г. - попуст од 10

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање од Скопје за Халкидики (Сабота)

03:40 h Штип ( пред пошта) - Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор) 
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 
05:40 h Удово (бензинска Удово) 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)

 

Време на поаѓање од Битола за Халкидики: 

04:00 h Битола ( спортска Сала ) 
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) - Трансфер до Битола 
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола 
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола 
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  - Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: (локално време)

15:00 h , ( 14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h , ( 14:15 h мак.време) Сивири
15:30 h , ( 14:30 h мак.време) Калитеа
16:00 h , ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
16:15 h , ( 15:15 h мак.време) Геракини
16:45 h , ( 15:45 h мак.време) Неа Флогита

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Клима уред
Приватна плажа
Чадор и лежалки на плажа
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Превоз
Додај во листата на желби
Вила HAUS LITHEA Цена/Ноќ
Неа Потидеа Цена €44.29
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти