Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата
                 Цените се за наем на студио

   Термини     Ноќи  STD 2       STD 3       STD 4    
20.05-27.05 7   45 *   59 *   69 *
27.05-03.06 7   79 *   89 *   99 *
03.06-10.06 7   89 * 114 * 134 *
10.06-17.06 7 149 184 204
17.06-24.06 7 159 194 224
24.06-01.07 7 189 224 254
01.07-08.07 7 219 244 264
08.07-15.07 7 239 284 294
15.07-22.07 7 269 304 324
22.07-29.07 7 269 304 324
29.07-05.08 7 269 304 324
05.08-12.08 7 269 304 324
12.08-19.08 7 269 304 324
19.08-26.08 7 239 274 294
26.08-02.09 7 179 204 224
02.09-09.09 7 119 154 174
09.09-16.09 7   79 * 104 *  144 *
16.09-23.09 7   59 *   74 *    94 *

 Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.
 

Вила Аронис се наоѓа скоро на крајот на Неи Пори, едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани, кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека. 


Плажа
70 метри од долга, широка, песочна плажа.


Опис на објектот
Аронис располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија. Некој од собите гледаат странично према море, некој на улица, или на внатрешниот дел на куќата.

STD 2: единечни кревети 2.
STD 3: единечни кревети 3 (или 1 брачен и 1 единечен).
STD 4: единечни кревети 4. 


Цените обележени со * се промо, не следува попуст 
Цените за превоз се за 1 лице

Клима уредот НЕ Е вклучен во цената. (се доплаќа во вилата 5 € на ден)

 

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор)  35 
Штип (пред пошта) до Велес  40 
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) до Удово  40 
Велес (бензинска мотел Македонија)  35 
Неготино (бензинска Неготино)  35 
Удово (бензинска Удово)  35 
Граничен премин (бензинска Шимов)  35 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола (спортска сала) 30€ 
Прилеп (бензинска Салида) до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) до Битола 35€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) до Битола 35 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) до Битола 35 
Ресен (автобуска станица) до Битола 30  

 

Деца од 2 до 11,99 г. попуст 15€ 
Деца до 1,99 г. бесплатно
Лица над 63 г.- попуст од 10€  


Време на поаѓање од Скопје за Неи Пори (Сабота)

03:40 h Штип (пред пошта) до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор) 
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) до Удово
05:40 h Удово (бензинска Удово) 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)


Време на поаѓање од Битола за Неи Пори: 

04:00 h Битола (спортска Сала)
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим) до Битола 
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) до Битола 
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) до Битола
03.15 h Ресен  (автобуска станица) до Битола

 

Поаѓање од Грција: 
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Неи Пори

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила ARONIS Цена/Ноќ
Неи Пори Цена €34.14
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришан