Детали

Опис

Лoкација: Никити, Ситонија, Халкидики (Грција) 

Оддалеченост: 5км од селото

Плажа: 250 метри од прекрасна песочна плажа . 

Тип на соби: 1/3+1 стандард соби и 1/4 дуплекси

Услуга: Полупансион

Тип на одмор: Фамилијарен одмор

Кликни за цени и детали на понудата   


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Ресторан
Wi-Fi
Надворешен базен
Клима уред
Приватна плажа
Лежалки на базен
Патничко осигурување
Превоз
Приватен паркинг
Отворено кино
Додај во листата на желби
Хотел KOVIOU HOLIDAY VILLAGE…
Nikiti
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти