Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата

 

          Цените се за наем на студио или апартман

      термини              ноќи      STD 2  
  еко   
 STD  
   2   
 STD 
   3   
  APP
   2+2   
20.05 - 27.05 39 49 69 79
27.05 - 03.06 79 89 99 119
03.06 - 10.06 99 109 129 159
10.06 - 17.06 7 139 159 179 209
17.06 - 24.06 7 159 179 199 219
24.06 - 01.07 189 209 229 279
01.07 - 08.07 199 229 249 309
08.07 - 15.07 219 239 269 339
15.07 - 22.07 229 249 289 359
22.07 - 29.07 259 289 299 379
29.07 - 05.08 259 289 299 379
05.08 - 12.08 259 289 299 379
12.08 - 19.08 239 269 289 359
19.08 - 26.08 239 269 289 339
26.08 - 02.09 179 199 219 299
02.09 - 09.09 139 159 189 199
09.09 - 16.09 99 119 139 159
16.09 - 23.09 69 79 89 109
23.09 - 30.09 49 49 59 79

   Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.
    Цените за превозот се за 1 лице
    Цените обечежани со *, се промо цени

 

Вилата е сместена на самото шеталиште во центарот на Паралија, град под Олимп кој преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Има пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа идеално за лица од сите возрасти. Градското шеталиште е преполно со продавници, бутици, кафе барови и има богат ноќниот живот интересен за младите.


Плажа
20 метри од градската долга, широка, песочна плажа.


Опис на објектот
Сите студија имаат кујна, wc, ТВ, клима (доплата 5 евра на ден) и тераса.
Еко студијата се на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

STD 2 - еден брачен кревет или два единечни, кујна, wc, ТВ, клима, тераса.
STD 3 - еден брачен и еден единечен (или три единечни), кујна, wc, ТВ, клима, тераса.
APP 2+2 - ходник со кујна и wc, две спални соби со по два единечни кревети, ТВ, клима, тераса. 


Напомена: 
Клима уредот НЕ Е вклучен во цената.
(се доплаќа во вилата 5€ на ден)
Еко Студијата се на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

 

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет:


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) - 35 
Штип (пред пошта) - Трансфер до Велес 40 
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово 40 
Велес (бензинска мотел Македонија) 35 
Неготино (бензинска Неготино) 35 
Удово (бензинска Удово) 35 
Граничен премин (бензинска Шимов) 35 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола (спортска Сала) 30€ 
Прилеп (бензинска Салида) Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 35 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 35 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола 35€
Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола 30  


Деца од 2 до 11,99 г. попуст 15 €
Деца до 1,99 г. бесплатно
Лица над 63 г. попуст 10 € 

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралија ( секоја Сабота )

03:40 h Штип (пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор) 
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово 
05:40 h Удово (бензинска Удово) 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

04:00 h Битола (спортска Сала)
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (автобуска станица) Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Паралија

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини 7% попуст 
Попустите не може да се комбинираат,
 Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ 


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила ATINA Цена/Ноќ
Паралија Цена €0
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти