Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата

 

     
             Цените се дадени за наем на студио

       термини          ноќи          STD 2          STD 2+1    
23.05 – 30.05 7 59 * 69 *
30.05 – 06.06 7 69 * 79 *
06.06 – 13.06 7 89 * 99 *
13.06 – 20.06 7 159 169
20.06 – 27.06 7 229 239
27.06 – 05.07 8 299 319
05.07 – 13.07 8 369 389
13.07 – 21.07 8 429 449
21.07 – 29.07 8 459 469
29.07 – 06.08 8 459 469
06.08 – 14.08 8 459 469
14.08 – 22.08 8 459 469
22.08 – 29.08 7 359 379
29.08 – 05.09 7 249 269
05.09 – 12.09 7 199 219
12.09 – 19.09 7 109 * 119 *
19.09 – 26.09 7 89 * 99 *

    Цени во евра, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Вилата се наоѓа на 300 метри од центарот на Парга, најубавиот град на јонско море препознатлив по прекрасната архитектура, романтичните улички и долгите и песочни плажи. Идеална дестинација за млади и фамилии кои сакаат активен одмор со прошетки и истражување.


Плажа
150 метри од градската плажа.

 

Опис на објектот
Сите студија имаат сопствен тоалет, балкон, кујна опремена со прибор за готвење и јадење, клима (доплата 5 евра на ден) и wi-fi, а не располага со паркинг. 

STD 2: два единечни кревети
STD 2+1: два единечни кревети и доп. легло за дете
Цените обелжани со * се промо, не следува попуст


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ (повратна карта) и ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ 
01:00 h Скопје (Дрводекор) - 45€
12:40 h Штип (пред пошта) - Трансфер до Велес – 50€
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) - 45€
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол, Дреново) - 45€
--------------------------------------------------------

04:00 h Битола (спортската сала) - 40€ по лице
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил) - 45€
02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола - 55€ по лице
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол
) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице


Деца до 1,99 г.  Бесплатно
Деца 2-11,99 г. попуст 15€ од редовната цена
Лица над 63 г. попуст 10 € од редовната цена


Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезoна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила ANTIGONI Цена/Ноќ
Парга Цена €0
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти