Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата

 

            Цените се по лице за 7 полупансиони

     термини        ноќи         Цена по лице   
27.05 - 03.06 7 169 
03.06 - 10.06 7 199
10.06 - 17.06 7 229
17.06 - 24.06 7 259
24.06 - 01.07 7 279
01.07 - 08.07 7 299
08.07 - 15.07 7 309
15.07 - 22.07 7 329
22.07 - 29.07 7 329
29.07 - 05.08 7 329
05.08 - 12.08 7 329
12.08 - 19.08 7 329
19.08 - 26.08 7 279
26.08 - 02.09 7 255
02.09 - 09.09 7 235
09.09 - 16.09 7 215
16.09 - 23.09 7 185

         Цени во €, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Хотелот Neapolis се наоѓа во центарот на Полихроно - мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Се наоѓа на оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Погодно е за млади како и за фамилијарен одмор. 


Плажа
Тесна песочна плажа пред самиот хотел.

 

Опис на објектот
Хотелот има 29 соби, 1/2, 1/3 и 1/3+1 соби.
1/2 = 2 стандардни легла,
1/3 = 3 стандардни легла или 1 брачен и 1 единечен,
1/3+1 = 1 брачен, 1 единечен и 1 доп. легло (на извлекување).


Услуга
Полупансион - доручек и вечера на шведска маса

 

Напомена:

Цените се по лице - минимум 2 лица плаќаат во соба
Прво и второ дете до 13,99 г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби со соодветен капацитет)
Прво и второ дете од 14-15,99 г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% (во соби со соодветен капацитет)
Трет и четврт возрасен над 16 г., плаќаат по 50% (во соби со соодветен капацитет)


Цените за превозот се за 1 лице


Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

Скопје (Дрводекор) 35€  
Штип ( пред пошта) - Трансфер до Велес  40€
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово  40€ 
Велес (бензинска мотел Македонија)  35€ 
Неготино (бензинска Неготино)  35€ 
Удово (бензинска Удово)  35€ 
Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 

 

Битола (Пред спортска Сала)  30€ 
Прилеп (бензинска Салида) - Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  35€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола  35€ 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола 35€ 
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола 30€ 

 

Деца 2-11,99 г. попуст 15  од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно
Лица постари од 63 г. - попуст од 10

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ

 


ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање од Скопје за Халкидики (Сабота)

03:40 h Штип ( пред пошта) - Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор) 
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 
05:40 h Удово (бензинска Удово) 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)

 

Време на поаѓање од Битола за Халкидики: 

04:00 h Битола ( спортска Сала ) 
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) - Трансфер до Битола 
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола 
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола 
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  - Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: (локално време ) 

15:00 h, ( 14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h , ( 14:15 h мак.време) Сивири
15:30 h , ( 14:30 h мак.време) Калитеа
16:00 h , ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
16:15 h , ( 15:15 h мак.време) Геракини
16:45 h , ( 15:45 h мак.време) Неа Флогита

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Ресторан
Лоби бар
Клима уред
Паркинг (улица)
Патничко осигурување
Превоз
Додај во листата на желби
Хотел NEAPOLIS Цена/Ноќ
Полихроно Цена €79.70
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти