Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата


        Цените се дадени по лице за 7 полупансиони

     термини        ноќи         Цена по лице    
20.05 - 27.05 7 150
27.05 - 03.06 7 180
03.06 - 10.06 7 210
10.06 - 17.06 7 240
17.06 - 24.06 7 260
24.06 - 01.07 7 280
01.07 - 08.07 7 300
08.07 - 15.07 7 320
15.07 - 22.07 7 330
22.07 - 29.07 7 330
29.07 - 05.08 7 330
05.08 - 12.08 7 330
12.08 - 19.08 7 330
19.08 - 26.08 7 300
26.08 - 02.09 7 250
02.09 - 09.09 7 200
09.09 - 16.09 7 170
16.09 - 23.09 7 130
23.09 - 30.09 7 120

     Цени во €, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.

 

Хотелот Jenny се наоѓа во центарот на Сивири, мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.


Плажа
150 метри од песочна плажа. 


Опис на објектот
Хотелот располага со 29 соби, 1/2, 1/3 и 1/4. 
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), ТВ и wc.
Надворешен базен, лежалките се бесплатни за користење од гостите.

1/2 со брачен кревет,
1/3 со брачен кревет и еден единечен,
1/4 со брачен кревет и два единечни


Услуга
Полупансион - појадок и вечера на шведска маса

 

Напомена:
Цените се дадени по лице - минимум 2 лица плаќаат во соба
Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби со соодветен капацитет)
Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет)
Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет)

 

Цените за превозот се за 1 лице


Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен превоз :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики
Скопје (Дрводекор) 35  
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ 
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово 40€ 
Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ 
Неготино (бензинска Неготино) 35€ 
Удово (бензинска Удово) 35€ 
Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 
Битола (Пред спортска Сала) 30€ 
Прилеп (бензинска Салида) Трансфер до Битола 30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола 35€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) Трансфер до Битола 35 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола 35€ 
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола 30€ 


Деца 2-11,99 г. попуст 15  од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно
Лица постари од 63 г. - попуст од 10

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ


ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање од Скопје за Халкидики (Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор) 
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 
05:40 h Удово (бензинска Удово) 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)

 

Време на поаѓање од Битола за Халкидики: 

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала ) 
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) - Трансфер до Битола 
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола 
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола 
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  - Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: ( локално време )

15:00 h , ( 14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h , ( 14:15 h мак.време) Сивири
15:30 h , ( 14:30 h мак.време) Калитеа
16:00 h , ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
16:15 h , ( 15:15 h мак.време) Геракини
16:45 h , ( 15:45 h мак.време) Неа Флогита

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM

Хотелски содржини
Ресторан
Wi-Fi
Надворешен базен
Клима уред
Лежалки на базен
Патничко осигурување
Превоз
Приватен паркинг
Додај во листата на желби
Хотел JENNY Цена/Ноќ
Сивири Цена €85.71
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти