Детали

Опис

За точна ЦЕНА, во Check in и Check out, ЗАДОЖИТЕЛНО одберете датуми кои се појавуваат во табелата           Цените се дадени за наем на студио

       термини          ноќи      STD 2+1       STD 3+1   
23.05-30.05 7 89 * 99 *
30.05-06.06 7 119 * 129 *
06.06-13.06 7 139 * 149 *
13.06-20.06 7 199 209
20.06-27.06 7 269 289
27.06-05.07 8 309 339
05.07-13.07 8 379 399
13.07-21.07 8 429 449
21.07-29.07 8 469 489
29.07-06.08 8 469 489
06.08-14.08 8 469 489
14.08-22.08 8 469 489
22.08-29.08 7 379 399
29.08-05.09 7 279 299
05.09-12.09 7 199 209
12.09-19.09 7   159 * 169 *
19.09-26.09 7    99 * 109 *

    Цени во €, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд.
    

Вилата се наоѓа на во центарот на Врахос, едно од најпопуларните летувалиште на јонскиот брег поради долгата прекрасна широка плажа со ситен песок, тиркизна морска вода и зелена планина. Мало место со шеталиште покрај плажата со таверни и кафе барови, идеално за мирен, релаксирачки одмор.


Плажа
Долга, широка и песочна плажа пред самата вила.


Опис на објектот
Вилата располага со прикладни места за паркирање и двор, а студијата се опремени со пространи кујни, тоалет, ТВ и клима (долата 5 € на ден).

STD 2+1: два единечни кревети и 1 доп. легло за дете
STD 3+1: еден брачен кревет и 1 единечен и 1 доп. легло за дете

 

Во цената не е вклучен превоз, повратен билет:


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос :
Скопје (Дрводекор)  45€ 
Штип (пред пошта) – Трансфер до Велес 50€ 
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€ 


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос :

Битола (спортска Сала)  40€ 
Прилеп (бензинска Лукоил ) – Трансфер до Битола  45€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  45€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 45€ 
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола 45€ 
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 45€ по лице


Деца до 1,99 г. бесплатно
Деца 2-11,99 г. попуст 15€ од редовната цена
Лица над 63 г. попуст 10 € од редовната цена


Време на поаѓање превоз Врахос :

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија)
12:45 h Штип (пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска Лукоил)
04:00 h Битола (спортска Сала)
03.15 h Ресен (автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)


За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термините обележани со * се промотивни и не подлежат на попуст.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 г. во кревет со родител,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА ТУРИСТ


Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети).
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г во кревет со возрасен.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).
Важат Општите услови на ТА “ТУРИСТ“.Check in

Check in : 14:00
Check out : 10:00

Хотелски содржини
Wi-Fi
Патничко осигурување
Превоз
Клима уред (5 евра на ден)
Додај во листата на желби
Вила FILANTI Цена/Ноќ
Врахос Цена €58.62
Одберете соба
Нема резултати!!
Напиши коментар x

Севкупно  1 / 10

Ве молиме забелешка : Кога ке го напишете коментарот тој не може да биди избришанСлични објекти