СЛОБОДНИ КАПАЦИТЕТИ ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНА
(кликнете за името на вилата за повеќе инфо)

за дата  објект сместување услуга цена
22.09-29.09 Вила Рафали – Пефкохори 1/3 студио наем на ден 25 €
25.09-02.10 Вила Маргарита – Канали 1/3  и 1/4 студио наем за 7 ноќи 49 €
25.09-02.10 Вила Џорџ – Лефкада 1/2 студио наем за 7 ноќи  49 €
28.09-05.10 Вила Мелиа – Неи Пори  1/3 студио наем за 7 ноќи 59 €
28.09-05.10 Вила Аронис – Неи Пори  1/2 и 1/3 и 1/4 студио наем за 7 ноќи 59 € / 69 € / 79 €

Легенда:
1/2 студио = двокреветно студио, 1/3 студио = трикреветно студио, 1/4 студио = четирикреветно студио
1/2 апартман = двокреветен апартман, 1/3 апартман = трикреветен апартман, 1/4 = четирикреветен апартман

Економични пакет аранжмани Јонско Море

ПАРГА-ВРАХОС-КАНАЛИ-ЛЕФКАДА

Јонското Море е дел од Средоземното Море, а се наоѓа помеѓу западниот брег на Грција и источниот брег на Италија.  На север, Јонското Море е директно поврзано со Јадранското Море, а граница претставува местотокаде што копното на Италија е најблиску до најсеверната точка на островот Крф. На југ Јонското Море е поврзано со Средоземното Море, со кое нема некоја природна граница, туку за граница се смета линијата што ги поврзува ‘ртот Матапан на југот од грчкото копно, со ‘ртот Пасеро, најјужната точка на Сицилија. На запад, преку протокот на Месина, Јонското Море се поврзува со Тиренското, а на исток, преку Коринтскиот проток се поврзува со Егејското Море. Потеклото на името на Јонското Море не е познато, но античките писатели, меѓу кои најпознат бил Есхил, го поврзувале со митот за Ио.
Името на морето се смета за епитет изведен од името на Ио, бидејќи таа го препливала целото море.
За плажите и прекрасните пејсажи не треба многу да се зборува туку само да се погледнат неколку фотографии. Специјално за Вас се направени нови пакет аранжмани со превоз по економични цени за една од дестинациите по Ваш избор, а каде во моментот на резервација располагаме со слободни места.

Јонско пакети бус понуди / Вили  спрема расположивост

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќи со вклучен автобуски превоз.

термини ноќевања Пакет цена со превоз по лице
10.07-17.07 7 184 €
17.07-24.07 7 198 €
24.07-31.07 7 198 €
31.07-07.08 7 198 €
07.08-14.08 7 198 €
14.08-21.08 7 184 €
21.08-28.08 7 171 €
28.08-04.09 7 148 €
04.09-11.09 7 117 €
11.09-18.09 7    76 €
18.09-25.09 7   58 €
25.09-01.10 7   58 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари

Дозволено е сместување према капацитетот на студио (број на кревети), освен 1 дете до 7 г. во кревет со родител.
Климата кај некои објекти е со доплата, а кај некои вклучена во цена (информации во агенција)
Цените се ПРОМО и се на важност од 25/06/2019 за преостанати слободни капацитети спрема расположивост.
Трето и четврто лице плаќа само автобуски превоз 45 Еур. Деца 2-12 години 30 Еур повратна карта.
Доплата за превоз од Струга, Охрид, Ресен,Кичево и Штип  5Еур.
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ

Време на поаѓање превоз Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција: Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 11.30 ч
Нидри 13.00 ч
Никиана 13.15 ч
Канали 14.15 ч
Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот