TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

ПРОМО понуди

Сандански 07-09/12/2019
Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

Двокреветна соба 155€
Еднокреветна соба 123€
Доплати на ден за лице
Дете од 0-03,99 год. во соба – бесплатно
Дополнително легло за дете 4-11,99 во соба =  12 €
Дополнително легло за дете 12 – 15,99 во соба = 28 €

Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Цените се за двокреветна соба за 2 лица за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ
Цените се за еднокревтна соба за 1 лице за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања со појадок
Користење на СПА центар
Безжичен интернет
Туристички такса
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

тип на соба максимум капацитети
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

 

Доплата за превоз од/до Битола Доплата за превоз од/до Скопје
Возрасен     25 €
Дете 2-12 г. 15 €
Возрасен     30 €
Дете 2-12 г. 15 €

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

07.12.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

08
.12.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг  во градот.Ноќевање.

09.12.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Напомена:
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.

Сандански 07-09/12/2019

Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ
за престој 07-09.12

Двокреветна Deluxе соба 195€
Двокреветна Premium соба 205€
Доплати
Дете од 0-11,99 год. во соба – бесплатно
Дополнително легло за возрасен = 82 €

Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања со појадок
Користење на СПА центар
Празнична вечера
Забава со DJ и жива музика
Резервација во ноќен клуб MASSA
Безжичен интернет
Туристички такса

Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

тип на соба максимум капацитети

Двокреветна соба De luxe

2 возрасни 

Двокреветна Premium соба

2 возрасни + дете до 12г. или 3 возрасни

 

Доплата за превоз од/до Битола Доплата за превоз од/до Скопје
Возрасен     25 €
Дете 2-12 г. 15 €
Возрасен     30 €
Дете 2-12 г. 15 €

 

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

07.12.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

08
.12.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг  во градот.Ноќевање.

09.12.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Напомена:
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.

Напомена:
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.

Сандански 02-05/01/2020

Цените се за соба за 3 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

Сместување во за уплата ДО 15.11.2019 за уплата ПО 15.11.2019
Двокревeтна лукс соба 215 € 240 €
Еднокреветна лукс соба 165 € 190 €
Доплата за 3 ноќевања по лице
Дете од 0-3,99 год. во соба е бесплатно
Дополнително легло за дете 4-11,99 во соба   34€
Дополнително легло за дете 12 – 15,99 во соба  79€

Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено: Во цената НЕ Е вклучено:
3 ноќевања со појадок
Користење на СПА центар
Безжичен интернет
Туристички такса, паркинг
Превоз
Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

 

Доплата за превоз од/до Битола Доплата за превоз од/до Скопје
Возрасен     25€
Дете 2-12 г. 15€
Возрасен     30€
Дете 2-12 г. 15€

Капацитет за сместување

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни+1 дете до 15.99+1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни+1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни+1 дете до 11.99г+1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.


ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

02.01.2020 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

03
.01.2020 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг  во градот. Ноќевање.

04.01.2020 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг  во градот. Ноќевање.

05.01.2020 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Напомена:
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.
Попустот важи се до исполнувањето на собите кои се предвидени по промотивна цена!

Hot Springs Medical and SPA 4* – Сeло Бања
ПРОМО ПАКЕТ –  за платени 3 или повеќе од 3 ноќи добивате 1 ноќевање гратис ❗️
Помоцијата е валидна за резервации до 19.12.2019

Цените се на ДЕН за 1 ЛИЦЕ во соба според табелата – Полупансион

капацитет во собите 2 + 0 2 + 1 2 + 2 2 + 2
дати период DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPINE STUDIO JUNIOR SUITE
06.01-23.03.19 петoк и сабoта 70 € 75 € 82 € 95 €
недела-четвртoк 60 € 62 € 70 € 85 €
24.03-30.05.19 петoк и сабoта 60 € 64 € 72 € 82 €
недела-четвртoк 50 € 52 € 60 € 72 €
31.05-27.06.19 петoк и сабoта 64 € 70 € 76 € 90 €
недела-четвртoк 54 € 58 € 66 € 78 €
28.07-07.09.19 петoк и сабoта 70 € 75 € 82 € 95 €
недела-четвртoк 60 € 62 € 70 € 85 €
08.09-28.11.19 петoк и сабoта 60 € 64 € 72 € 82 €
недела-четвртoк 50 € 52 € 60 € 72 €
29.11-19.12.19 петoк и сабoта 70 € 75 € 82 € 95 €
недела-четвртoк 60 € 62 € 70 € 85 €

Минимален престoј за викенди е 2 нoќевања
Цените се во €, се плаќа во денари, 1 € = 62 мкд
За користење еднокреветна соба -20% од цената за двокреветна

Попусти, доплати – важи за сите сезони
 Дете до 5.99 г. на дополнително легло бесплатно
 Дете 6-11,99 г. на редовно легло, од цената за лице во DBL -25%
 Прво дете 6-11,99 г. на дополнително легло € 28
 Второ дете 6-11,99 г. на дополнително легло € 19
 Возрасен или дете над 12 г. на прв дополнителен кревет € 36
 Возрасен или дете над 12 г. на втор дополнителен кревет € 28

Во цената Е вклучено:
Појадок и вечера – шведска маса,
Користење на СПА центарот,
Фитнес,
Паркинг,
Безжичен интернет,
Туристичка такса.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз

 

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО Ракомет – Виена

 

ден  (09.01.20 – четврток) :           Битола-Скопје- Виена
Состанок на групата на Градската Автобуска Станица во 15:30 ч. Поаѓање кон Скопје 16:00 часот.
Поаѓање од Скопје ( пред хотел Континентал 18:45 ч.) за Австрија во 19:00 часот…патот води преку Србија, Унгарија.
Ноќно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности .

ден  (10.01.20 – петок) :                 Виена
Пристигнување во Виена во претпладневните часови… сместување во хостел околу 14:00
Слободно време за одмор или индивидуални активности. Во договорено време поаѓање со локален превоз кон спортскиот комплекс Wienner Stadhalle и следење на натпреварите Р. Чешка – Австрија 18:15 ч., Македонија – Украина 20:30 ч. Ноќевање.

ден  (11.01.20 – сабота                Виена
Појадок. По појадокот (факултативно, времетраење околу 4 часа) панорански разглед на Виена со локален водич,…Парламентот, Рингштрасе, Градската Палата (Ратхаус), црквата Вотив,Операта, Универзитетот, комплексот Хундертвасер, дворецот Белведере, градскиот парк…  дворецот Хофбург, од каде се стигнува до строгиот центар на градот (улиците Грабен и Кертнер), каде се наоѓа монументалната Катедрала на Св.Стефан (Штефан дом)… или  време за индивидуален разглед на градот.Слободно време. Ноќевање

4 ден  (12.01.20 – недела)                Виена
 
Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности (предлог актвности подолу во програмата).. Во договорено време во поаѓање со локален превоз кон спортскиот комплекс Wienner Stadhalle и следење на натпреварите Чешка – Македонија 16:00 ч. , и Австрија – Украина 18:15 ч. По натпреварите слободно време. Ноќевање.

5 ден  (13.01.20 – понеделник) :     Братислава-шопинг центар Парндорф
Појадок. По појадокот  поаѓање за Братислава, Р. Словачка(80 км во правец) панорамски разглед со локален водич низ Стариот град Националниот театар, палатата Примата, Старата градска општина и плоштадот Хлавно наместје, Михалска Порта, концертната сала Редута, палатата Палфи, Претседателската палата, Катедралата Св.Мартин, Сината Црква, Црквата Св.Тројца… Слободно време за ручек/кафе. (предлог места за посета подолу во програмата). На враќање кон Виена посета на шопинг центарот (аутлет) „Парндорф“, слободно време за шопинг … Во договорено време враќање за Виена. Ноќевање

6 ден  (14.01.20 – вторник             Виена-Битола/Скопје
Појадок. По појадокот напуштање на собите, слободно време за индивидуални активности.
Во  договорено поаѓање кон спортскиот комплекс Wienner Stadhalleследење на натпреварите Австрија-Македонија 18:15 ч. Украина – Чешка 20:30 ч. Во договорено време (околу 22:30 ч) поаѓање за Македонија..
Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.
Пристигнување во Македонија во утринските часови. Крај на програмата.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ :
22 880 денари по лице (369 €)
21 640 денари по лице (349 €) за целосна уплата до 01.12.2019 !!!

 

Во цената Е вклучено :
Автобуски превоз на горенаведената релација,
4 ноќевања со појадок во хостел во Виена
Поаѓање од Битола, Прилеп, Кавадарци, Велес, Скопје, Куманово
Блок билети за сите натпревари од група Б (дати:10.01, 12.01, 14.01)
Организација, водство и реализација на аранжманот.

Во цената НЕ Е вклучено : 
Факултативните излети и посети,
Влезниците при посета на културно-историските споменици,
Разглед на Виена со локален водич (01.10.2020)
Посета и разглед на Братислава со локален водич (13.10.2020) , на враќање посета на шопинг центарот (аутлет) „Парндорф“
Патничкото осигурување (околу 200 ден. – по лице).
Билети за локален превоз (2,5 евра во правец)

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ  :
Исклучиво во денарска противвредност

Факултативи 

Разглед на Виена со локален водич 10 € по лице (01.10.2020)-минимум 25 патници
Разглед на Братислава со локален водич 20 € по лице (13.10.2020) , на враќање посета на шопинг центарот (аутлет) „Парндорф“ – минимум 25 патници
Билети за локален превоз (2,5 € во правец)

 

Нова Година – Загреб и Љубљана “Christmas Market”

 

1 ден (28.12.2019) сабота:  Македонија – Загреб

Состанок на групата пред спортска сала Младост во 17:30 ч. Заминување во 17:30 ч. од Битола, попатнo Прилеп (бензиска Лук Оил ), Велес (бензиска Макпетрол-автопат), Скопје (паркинг пред хотел Континентал),  Куманово (бензиска Макпетрол-автопат) доколку има патници.

Продолжување на патот преку Србија, царински формалности, попатни одмори, ноќно возење.

2 ден (29.12.2019) недела: Загреб

Пристигнување во Загреб во предпладневните часови. Сместување. Слободно време за одмор и индивидуални прошетки. Попладне разглед на Загреб со професионален туристички водич:

Марков Трг каде е седиштето на Владата на Хрватска, кулата Лотрсчак (13 век ) каде е стартот на најкратката жичара и каде секој ден во 12:00 се пука од топ, се продолжува према Железната врата еден од влезовите во стариот град (13 век), пазарот на отворено Долац, главната Катедрала ( 100 метри висока) турата завршува кај малата фонтана некогашен извор на лековита вода (околу 90 минути)…. Ноќевање.

3 ден (30.12.2019) понеделник: Загреб- Љубљана-Загреб

Појадок. Факултативна посета на Љубљана. Разглед на градот со водич (посета на Прешерновиот плоштад, Љубљански град -стариот дел на Љубљана. Слободно време за индивидуални прошетки по кејот на реката Љубљаница и слободно време за индивидуални активности и шопинг. Во договорено време враќање во хотел. Во попладневните часови враќање во Загреб. Ноќевање.

4 ден (31.12.2019) вторник: Загреб

Појадок. Слободен ден и уживање на убавините на градот Загреб и новогодишната и божиќна магија на градот. Дочек на Нова Година, на еден од плоштадите или во дискотека (факултативно). Ноќевање.

5 ден (01.01.2020) среда: Македонија

Појадок. Во претпладневните часови заминување за Македонија. Попатни одмори, царински формалности. Ноќно возење.

6 ден (02.01.2020) четврток: Македонија

Пристигнување во Македонија во раните утрински часови, Куманово, Скопје, Велес, Прилеп, Битола…

Цена за уплата до 02.12.2019: 179 ЕВРА

Редовна цена : 199 ЕВРА

Цена за дете до 6 години: 119 евра (спие во кревет со родител)

 

Во цената Е вклучено:

– Превоз со туристички автобус на наведената релација

– поаѓање од Битола, Прилеп, Кавадарци, Велес, Скопје – бесплатно

– 3 ноќевања со појадок во хотел I 3*

– Разглед на Загреб со професионален водич

– Посета на Christmas market (Advent Zagreb 2020)

– Придружник од агенцијата

– Организација и реализација на аранжманот

Во цената НЕ Е вклучено

 Факултативна посета на Љубљана со водич: 20 € (мин. 20 патници-резервации во агенција)

– поаѓање од Охрид, Струга, Кичево доплата 5 евра по лице повратен трансфер

– Влезници за музеи и културно – историски споменици

– Патничко осигурување

– Неспомeнати услуги

– Личен трошок на патниците