TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Валона 🚕

Валона – сопствен превоз / хотелско сместување

 

Хотел  VLORA INTERNATIONAL 5*

 Цените се по СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување услуга 01.04-30.06
STANDARD ROOM
SGL BB 50 €
1+1 CHD (0-16,99) BB 54 €
DBL BB 55 €
2+1 CHD (0-6,99) BB 55 €
2+1 CHD (7-16,99) BB 68 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 5 години бесплатно сместување
Термин за патување, клиентите можат сами да изберат од понудениот период во табелата:
Број на ноќевања – по избор
Дата на патување – по избор

Легенда:
BB =  Ноќевање со појадок,
SGL – еднокреветна соба,
DBL двокреветна соба,
CHD -дете
2+1 CHD (0-6,99) = 2 возрасни лица + 1 дете на возраст до 6,99 години

Во цената Е вклучено:
Цената во табелата е за услуга ноќевање со појадок
Користење клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патниците
Неспомнати услуги

Информации, услови, попусти
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ

 

 

Хотел е лоциран во центарот на градот Валона, на 50 метри од плажа.
Располага со модерни, удобни двокреветни стандардни соби, апартмани и јуниор свитови..
Хотелот исто така располага со бесплатен приватен паркинг, внатрешен базен, СПА центар, џакузи, сауна, масажи, како и ресторан и неколку барови каде што гостите може да се послужат со пијалок. A La Carte ресторанот служи интернационална храна за гостите на хотелот.
Во собите:
тоалет со када или туш кабина, фен, кабловска телевизија, безжичен интернет, дел од собите се со поглед кон градина а дел со поглед кон море.

 

Skelë, Sheshi Isa Boletini, Rruga Çamëria, Vlorë, Albania 9400
телефон : +355 33 424 408

 

 

Агенцијата НЕ Е надлежна да ја цени исправноста на патните документи.
Аражманот се плаќа исклучиво во денари по курс 1€ = 62,00мкд.
При резервација се уплаќа 50% од сумата, остатокот треба да биде исплатен најдоцна 7 дена пред патувањето.

Официајлна валута е Лек ( 1 денар = 2 леки )
Во Р.Албанија може да се патува и со македоснка лична карта
Битола – Тирана 200 км во еден правец

Албанија (потребни документи за патување пасош или лична карта )
Протокол за патување :
– Отворени се границите
– Не е потребно одобрение за влез
– Не е потребен ПЦР тест
– Не е потребен карантин
– Не е потребна самоизолација

Во согласност со одредбите на Законот за туристичка дејност, за ова патување важат и се применуваат Општите услови за патување на Турист.