TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Medite Spa Resort – Сандански

29.12.2019 – 02.01.2020
пакет 3 или 4 ноќи / сопствен превоз

Тип на соба сместување 3 полупансиони 4 полупансиони
De luxe (2+0) DBL 792 € 942 €
Premium (2+1) DBL 916 € 1012 €
Femily (2+2) DBL 964 € 1084 €
Villa with one bedroom DBL 1126 € 1330 €
Villa with two bedroom цена за 4 лица 1356 € 1636 €
Villa with three bedrooms цена за 6 лица 1494 € 1714 €
Доплата за возрасен   154 €   206 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Цената вклучува:
3 или 4 ноќевања со појадок и вечера на шведска маса;
Новогодишна вечера на 31.12.2019
Базен со минерална вода, сауна парк, област за релаксација, фитнес, паркинг, сеф на рецепција, туристичка такса..
Попусти:
Дете од 0 – 1.99 години – бесплатно

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 30 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Вила со 1 спална соба
Максимален капацитет 2 лица
Површина: 50 м2
Спални соби 1

Вила со 2 спални соби
Максимален капацитет 4 лица
Површина: 52 м2
Спални соби 2

Вила со 3 спални соби
Максимален капацитет 6 лица
Површина: 66 м2
Спални соби 3

Вилите се со една, две или три спални соби и содржат:
Дневна соба со кујна и удобен и луксузен мебел.
Секоја вила има самостојно надворешно џакузи со минерална топла вода.
(Само вилите 5 и 6 имаат заедничко џакузи).
Вилната зона располага со бројни катчиња за седење на отворено и базен со минерална вода.
Лежалки,
Бар-базен.
Плазма телевизор
Можност за детско креветче
Кабловска телевизија
Интернет
Клима уред
Бања: Туш

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.