TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Сандански

Сандански 11-13.10.2019

11.10.2019 Битола-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански. По пристигнувањето сместување во избраниот хотел. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање.

12.10.2019 Сандански
Појадок. Слободно време за користење СПА центарот, индивидуални прошетки, шопинг…Ноќевање.

13.10.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Битпла
Појадок. Одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 12.30 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Доплата за дата 11-13.10.2019 за превоз од:
Битола, Прилеп, Дреново, Неготино, Струмица 25 €,
Охрид, Струга, Сирково, Скопје, Велес, Кичево 35 €,
Дете 02-12 г.  15 €

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко здравствено осигурување -задолжително
Неспомнати услуги

Напомена:
За реализација на овај аранжман со организиран превоз, потребен е минимум од 40 платежни патници.
Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, условите во хотелот,
недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот, и да ги извести пријавените патници 5 дена пред поаѓањето.
Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пример: застој на граница, застој во сообраќајот,
затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.
Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето!
Организаторот не е надлежен да ја цени исправноста на патните документи.
Аражманпт се плаќа исклучиво во денари во агенцијата по курс 1€ = 62,00мкд.
При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот – аванс.
Остатокот од аранжманот се доплатува на 7 дена пред поадаѓање.
Со оваа програма важат Општите услови за патување на Т. А. ТУРИСТ.

Цена за СОБА за 2 ноќевања со појадок – СОПСТВЕН ПРЕВОЗ– SV. NIKOLA 3*

хотел соба
сместување standard klasik
 1adl   76 €   98 €
 2adl 102 € 132 €
 2adl+1chd / 4-11,99 118 € 152 €
 2 adl+2chd /0-3,99/4-11,99) 118 € 152 €
 3adl 194 € 194 €

Цената е во ЕУР се плаќа во денари 1€ = 62 денари

adl = возрасен
chd = дете

Цените се за соба за соодветниот број на гости и вклучуваат:
2 ноќевања со појадок,
Вклучен; салата бар/салата во ресторанот – во вечерните часови (од 19 до 21 часот);
Бесплатна користење СПА центар, сауна, римска бања, солна соба и фитнес;
Бесплатен интернет; паркинг; туристичка такса и ДДВ.
Дете до 3,99 год со 2 возрасни лица во соба – бесплатно

Доплата  за вечера : возрасен 10€ дете до 11,99 г. 6€

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги

Цена по СОБА за 2 ноќи – INTERHOTEL 4*

сместување соба капацитет 2 ноќевања со појадок 2 полупансиони
Еднокреветна стандард 1 возрасен 120 € 144 €
Еднокреветна лукс 1 возрасен 132 € 156 €
Двокреветна стандард 2 возрасни 152 € 200 €
Двокреветна лукс 2 возрасни 172 € 220 €
Студио станард 2 возрасни 248 € 296 €
Апартман лукс 2 возрасни 280 € 328 €
Апартман фемили 2 возрасни 384 € 428 €
Доплата за сместување дете во СОБА (за 2 ноќи)
дете 4-11.99 г. на редовно легло 50 € 68 €
дете 4-11.99 г. на дополнително легло 24 € 42 €
дете 12-15.99 г. на дополнително легло 56 € 80 €
Доплата за сместување во СТУДИО / АПАРТМАН (за 2 ноќи)
дете 4-11.99 г. на дополнително легло х 16 €
дете 12-15.99 г. на дополнително легло 56 € 80 €
возрасен на дополнително легло 56 € 80 €

Цените се за соба за соодветниот број на гости и вклучуваат:
2 ноќевања со појадок или 2 полупансиони (по избор)
Бесплатна користење СПА центар, отворени базени, затвроен базен, сауни, фитнес…;
Бесплатен интернет; паркинг; туристичка такса…
Дете до 3,99 год – бесплатно (не користи легло)

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги

Цена за СОБА за 2 ноќевања со појадок – СОПСТВЕН ПРЕВОЗ– MEDITE 5*

хотел сместување
соба de luxе premium junior lux app (2 спални)
 1adl 140 € x x x
 1adl+1chd  до 11,99 г 140 € x x x
 2adl 170 € 188 € 250 € x
 2adl+1chd  до 11,99 г 170 € 188 € 250 € 322 €
 2adl+2chd  до 11,99 г x X 250 € 322 €
 3adl x 260 € 344 € 322 €
 4adl x x x 322 €
 5adl x x x 370 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Доплата : Вечера: 15€ возрасен / 10€ дете до 11,99 год

adl = возрасен
chd = дете

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања со појадок
Користење на СПА центарот

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко здравствено осигурување -задолжително
Неспомнати услуги

Цените се за СОБА за 2 ноќевања со појадок

период 11.10-13.2019 сместување
соба standard lux
 1adl 148 € 164 €
 2adl 184 € 204 €
 2 adl+1chd 4-11,99 x 236 €
 3 adl x 256 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Легенда: adl возрасен, chd дете

Во цената Е вклучено:
2 ноќевање со појадок;
Туристичка такса, Интернет, Паркинг,
Бесплатен шатл / закажан / до центарот на градот и обратно;
СПА Центар: фитнес, базен со хидромасажни млазници, детски базен, џакузи;
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – календариум и лакониум,
Соба за релаксација; парк градина со отворен базен и детско игралиште;
Детско катче;

Во цената НЕ  Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Попуст:
Дете до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна делукс соба со 2 возрасни лица;

Сандански, БУГАРИЈА
петок, октомври, 11, 2019
3 dena 2 noki
44
€76.00

11.10-13.10.2019

САНДАНСКИ
Октомври 2019

€76.00

Распродадено

Надминат е бројот на лица