TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Св. Никола

Новогодишна вечерa вo ресторан Свети Никола

престој 2 ноќи 3 ноќи 4 ноќи
двокреветна соба стандард класик стандард класик стандард класик
1 adl 216 € 246 € 260 € 302 € 306 € 358 €
1 adl+1 chd до 12 г 312 € 366 € 364 € 434 € 416 € 504 €
2 adl 368 € 430 € 428 € 510 € 490 € 592 €
2 adl+chd до 4 г. 368 € 430 € 428 € 510 € 490 € 592 €
2 adl+chd до 5-12 г. 456 € 524 € 524 € 606 € 592 € 708 €

Цените се во €, се плаќа во денари, 1 € = 62 денари
Легенда:  adl – возрасен, chd – дете

Во цената Е вклучено:
2, 3 или 4 ноќевања (по избор)
Услуга ноќевање со појадок
Новогодишна вечера во ресторанот Свети Никола
Бесплатно користење на затворен базен за минерална вода, отворен термален џакузи базен, сауна, римски бања, фитнес, солена просторија, безжичен интернет во сите простории, паркирање, хотелско осигурување, туристички данок

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги

Новогодишната вечера има фиксирано мени.
За забавниот дел ќе се погрижат Боби Бакалов-бенд, ФГ „Гаитан“ и Ди џеј.
Гостите на хотелот ќе учествуваат во голема наградна игра на новогодишната ноќ.
За резервација аванс 50%
Конечна исплата до 05.12.19 година.

Новогодишна вечерa вo пиано бар Свети Никола

престој 2 ноќи 3 ноќи 4 ноќи
двокреветна соба стандард класик стандард класик стандард класик
1 adl 190 € 220 € 234 € 275 € 282 € 332 €
1 adl+1 chd до 12 г 270 € 322 € 322 € 390 € 372 € 460 €
2 adl 316 € 378 € 378 € 460 € 438 € 542 €
2 adl+chd до 4 г. 316 € 378 € 378 € 460 € 438 € 542 €
2 adl+chd до 5-12 г. 386 € 456 € 454 € 548 € 524 € 638 €

Цените се во €, се плаќа во денари, 1 € = 62 денари
Легенда:  adl – возрасен, chd – дете

Во цената Е вклучено:
2, 3 или 4 ноќевања (по избор)
Услуга ноќевање со појадок
Новогодишна вечера во ресторанот Свети Никола
Бесплатно користење на затворен базен за минерална вода, отворен термален џакузи базен, сауна, римски бања, фитнес, солена просторија, безжичен интернет во сите простории, паркирање, хотелско осигурување, туристички данок

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги

Новогодишната празнична вечера е на шведска маса
За забавниот дел ќе се погрижат Александра Макенџиева – Сончев и нејзиниот бенд
Гостите на хотелот ќе учествуваат во голема наградна игра на новогодишната ноќ.
За резервација аванс 50%
Конечна исплата до 05.12.19 година.

57 двокреветни, 21 еднокреветни соби.

Двокреветна соба класик:
( Брачен кревет или два единечни, нова гарнитура )
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

Двокреветна соба стандард:
( Брачен кревет или два единечни )
капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

Еднокреветна соба класик:
( Единечен кревет, нов мебел )
Максимален капацитет: 1 возрасен

Еднокреветна соба стандард:
( Единечен кревет )
Максимален капацитет: 1 возрасен

Во подножјето на Пирин планина, во центарот на градот Сандански се наоѓа хотел Свети Никола.
СПА центарот на хотел “Свети Никола” се напојува со минерална вода 75 ° С од  природен извор.
Минералната вода во комбинација со уникатната клима на градот нуди можност за вистинска релаксација.
Хотелот има 63 двокреветни соби, 21 еднокреветни соби и 7 апартмани.

Располага со:
СПА центар: затворен базен со минерална вода, сауна, римска бања, солна соба, фитнес;
Безжичен интернет;
Снек бар,
Пиано бар,
Основен ресторан,
Ресторан Плумари,
Конференциска сала  ….